Romansowi oszuści oszukują tajlandzkie ofiary ze 190 milionów bahtów w styczniu, pokazują statystyki policyjne

ZDJĘCIE: Bangkok Post

narodowy -

Tajska policja królewska wyszła, aby ostrzec Tajów, aby nie padli ofiarą oszustw związanych z romansami po tym, jak statystyki wykazały, że ponad 403 raporty policyjne w styczniu 2023 r. dotyczyły oszustw miłosnych, co spowodowało znaczne straty finansowe dla wielu ofiar, w sumie ponad 190 milionów bahtów.

Ponieważ zbliżają się Walentynki, tajska policja postanowiła podnieść świadomość na temat oszustw związanych z romansami, które wciąż szaleją w kraju, a według statystyk najczęściej atakowane są kobiety po czterdziestce.

pol. Podpułkownik Noppawan Panya, rzecznik Królewskiej Policji Tajlandii, powiedział opinii publicznej w niedzielę, 12 lutego, że 403 raporty policyjne w całym kraju były powiązane z oszustwami związanymi z randkami, podzielonymi na 168 przypadków, w których ofiary zostały oszukane, by kochać i przekazywać pieniądze na oszustów i 235 przypadków zwabienia ofiar w oszukańczą inwestycję.

pol. Podpułkownik Noppawan opisał cztery rodzaje sztuczek wykorzystywanych przez oszustów w celu oszukania ofiar, w tym:

  1. Tworzenie fałszywej nadziei lub współczucia w celu nakłonienia ofiary do przelania pieniędzy
  2. Wabienie ofiar w fałszywą inwestycję
  3. Nakłanianie ofiar do kliknięcia linku lub pobrania aplikacji, która umożliwi oszustowi uzyskanie zdalnego dostępu do smartfona ofiary
  4. Szantaż lub sekstorsja

Noppawan ostrzegł opinię publiczną, aby była świadoma, gdy natknie się na nieznajomego w mediach społecznościowych, mówiąc, że ludzie nigdy nie powinni klikać linków, pobierać aplikacji ani wysyłać swoich zdjęć nieznajomym, ponieważ mogą to być oszuści.

W większości przypadków oszuści używają fałszywego konta z atrakcyjnym zdjęciem profilowym i używają wymówek, takich jak potrzeba pieniędzy na rachunki medyczne, podróże lub opłaty za wysyłanie prezentów ofiarom, aby oszukać ofiary.

Próbując rozwiązać ten niepokojący problem, rzecznik oświadczył, że premier Prayut Chan-o-cha nakazał tajskiej policji królewskiej rozprawienie się z cyberprzestępczością, w tym oszustwami związanymi z romansami, w ramach kampanii „Stop Walk Talk”.

Ludzie są proszeni o natychmiastowe skontaktowanie się z infolinią 1441 lub 08-1866-300, jeśli mają ochotę lub nie mają pewności, że zostali oszukani. Ludzie mogą również zgłaszać incydenty online za pośrednictwem Tajska policja online strony internetowej, gdy padają ofiarą oszustów.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=-=-===-=-=-=–=–=–=–==-

Śledź nas na Facebook, Twitter, wiadomości Google, Instagram, Tiktok, youtube, Pinterest, Flipboardlub Tumblr

Dołącz do nas na LINE, aby złamać alerty!

Lub, dołącz do nas na Telegramie, aby łamać alerty!

 

Zapisz się!
Tanakorn Panyadee
Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.