Największe historie Phuket z ostatniego tygodnia: awaria samolotu, strzelanina w autobusie i nie tylko

Witam, Czytelnicy i zwolennicy Phuket Express!

Poniżej znajduje się nasz cotygodniowy artykuł, w którym podkreślamy najlepsze lokalne historie w naszym rejonie Phuket z ostatniego tygodnia. Liczba historii zmienia się z tygodnia na tydzień.

Są one wybierane i nadzorowane przez nasz zespół redakcyjny i mają na celu umożliwienie naszym czytelnikom szybkiego „nadrobienia” ważnych historii, które mogli przegapić. Codziennie publikujemy wiele historii i łatwo pogubić się w ważnych wydarzeniach czy zmianach w naszej okolicy. W osobnym artykule robimy podsumowania krajowe, to tylko najlepsze lokalne historie w prowincji Phuket.

Nie są one w określonej kolejności ważności, ale z grubsza w kolejności publikacji. Od poniedziałku 6 lutego 2023 do niedzieli 12 lutego 2023.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najpopularniejsze lokalne historie!

  1. Dym i ogień wydobywały się z prawej strony samolotu startującego z międzynarodowego lotniska w Phuket w miniony weekend.Linie lotnicze AZURAIR startowały na lot do Moskwy w Rosji. Kontroler ruchu lotniczego zauważył dym wydobywający się z prawej strony samolotu. 
  2. Chiński turysta został rzekomo ranny po tym, jak został pocięty przez organizatora wycieczek w Kata.

Pracownik wycieczki został oskarżony o uszkodzenie ciała i spowodowanie obrażeń oraz noszenie noża w miejscu publicznym.

Firmie turystycznej grozi sześć miesięcy zawieszenia licencji i może zostać ukarana grzywną w wysokości do 500,000 XNUMX bahtów po tym, jak pracownik zaatakował chińskiego turystę.

Chiński wicekonsul jest w Phuket, aby spotkać się z gubernatorem Phuket po tym, jak chiński turysta został zaatakowany nożem przez pracownika wycieczki w Phuket, po sporze o zwrot pieniędzy.

3. Pierwsza chińska grupa wycieczkowa od trzech lat przybyła na międzynarodowe lotnisko w Phuket.

Na lotnisko przybyło łącznie 180 pasażerów bezpośredniego lotu Spring Airlines z Szanghaju.

4. Dwudziestu francuskich motocyklistów zostało aresztowanych po spowodowaniu zakłócenia porządku publicznego.

Czterdziestu czterech zagranicznych kierowców zostało aresztowanych w Patong za brak prawa jazdy.

Podejmowane są działania prawne przeciwko operatorom wypożyczalni motocykli w Patong za umożliwienie kierowcom bez prawa jazdy wypożyczania motocykli.

Szef konsulatu francuskiego biura w Phuket spotkał się z policją Patong po aresztowaniu 20 francuskich motocyklistów.

5. Dwie osoby w autobusie na Phuket odniosły obrażenia po tym, jak uzbrojony bandyta otworzył ogień, podczas gdy inni pasażerowie uciekli.

Napastnik, który otworzył ogień do podróżującego autobusu w Phuket, raniąc dwie osoby, został znaleziony martwy we wnętrzu autobusu.

Napastnik, który otworzył ogień do podróżującego autobusu w Phuket i ranił dwie osoby, został znaleziony martwy w autobusie i był byłym żołnierzem, który cierpiał na problemy psychiczne.

Przewoźnicy z Phuket zaostrzają środki bezpieczeństwa, aby zapobiec powtórzeniu się sytuacji.

To wszystko na ten tydzień, jak zawsze dzięki za wsparcie!

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.