Wielu zagranicznych pływaków w Phuket zostało rannych przez meduzy

Phuket -

Władze Tajlandii poinformowały, że wielu zagranicznych pływaków na plażach Phuket zostało rannych przez trujące meduzy.

Trujące meduzy są wyrzucane na brzeg przez ostatnie silne fale. Wielu zagranicznych pływaków na plażach w Phuket doznało łagodnych użądleń, a niektórzy mają łagodne alergie na użądlenia.

Szef Centrum Ochrony Zasobów Phuket, Suchart Ratanaruengsri, powiedział Phuket Express, że jego zespoły sprawdziły znaki ostrzegawcze, które zostały umieszczone na plażach Phuket, aby ostrzec o trujących meduzach i co zrobić, jeśli pływak został użądlony.

Ratownicy plażowi w Patong Beach powiedzieli Phuket Express, że używają octu do mycia dotkniętego obszaru skóry przez co najmniej 30 sekund. Ostrzegają pływaków, aby nie myli dotkniętej skóry wodą pitną lub alkoholem, aby zapobiec dalszym reakcjom alergicznym. Woda morska może być używana do mycia, jeśli nie masz octu.

Przewodniczący Rady Miejskiej Karon, Trin Thipmongkol, powiedział Phuket Express, że większość trujących meduz w pobliżu plaż na Phuket to portugalscy wojownicy, którzy nie są tak niebezpieczni jak meduza pudełkowa czy osa morska.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.