Tajlandia utrzymuje zasady wjazdu „w pełni ponownie otwarte”.

KOMUNIKAT PRASOWY:

Tylko goście przybywający z lub udający się do krajów, które wymagają testu RT-PCR, muszą posiadać ubezpieczenie zdrowotne obejmujące leczenie COVID-19 w Tajlandii.

Bangkok – Urząd ds. Turystyki Tajlandii (TAT) pragnie wyjaśnić, że Tajlandia nadal przyjmuje wszystkich międzynarodowych turystów w ramach polityki pełnego ponownego otwarcia na turystykę, która została wprowadzona 1 października 2022 r.

Wicepremier Tajlandii i minister zdrowia publicznego, Anutin Charnvirakul, powiedział: „Międzynarodowi podróżni przybywający do Tajlandii nie muszą okazywać dowodu szczepienia”.

Ponadto turyści zagraniczni nie mają obowiązku okazywania wyników testów ATK lub RT-PCR.

W ramach pełnego ponownego otwarcia na turystykę Tajlandia oferuje również dłuższy okres pobytu dla odwiedzających. Od 31 marca 2023 r. wydłuża się okres pobytu do 45 dni (z 30 dni) dla turystów z krajów/terytoriów uprawnionych do zwolnienia z obowiązku wizowego oraz do 30 dni (z 15 dni) dla osób uprawnionych do otrzymania wizy on arrival (VOA).

Jednakże, podczas gdy Tajlandia wita wszystkich odwiedzających, rynek źródła odwiedzających może wymagać, aby przybywający goście, w tym ich obywatele powracający do domu, mieli ujemny wynik PCR.

Tym samym Tajlandia stara się korespondować z zasadami tych krajów – wśród nich są Chiny. W związku z tym pasażerowie z kraju, w którym obowiązują wymagania dotyczące testu RT-PCR, muszą posiadać ubezpieczenie zdrowotne obejmujące leczenie COVID-19 w Tajlandii.

W ramach kampanii „Odwiedź Tajlandię w roku 2023: niesamowite nowe rozdziały” turyści z całego świata są zapraszani do zapoznania się z niezliczonymi wspaniałymi istniejącymi i nowymi doświadczeniami, produktami i usługami turystycznymi królestwa.

Środki zdrowia publicznego dla zagranicznych podróżnych wjeżdżających do Tajlandii

  1. Dowód szczepienia NIE jest już wymagany.
  2. Podróżni z wymienionych krajów, którzy przed wyjazdem z Tajlandii wymagają negatywnego wyniku testu RT-PCR, powinni posiadać ubezpieczenie zdrowotne obejmujące co najmniej 10,000 19 USD na leczenie COVID-7, które obejmuje czas pobytu w Tajlandii plus XNUMX dodatkowych dni.
    • Osoby z umowami biznesowymi, w tym załogi lotnicze i studenci, mogą posiadać oficjalne pismo od gospodarza lub inną formę ubezpieczenia na pokrycie takiej potrzeby.
    • Pracownik kwarantanny będzie losowo sprawdzać dowód ubezpieczenia podróżnych z wymienionych krajów. Jeśli podróżni nie mają dowodu ubezpieczenia, będą musieli wykupić ubezpieczenie zdrowotne przed imigracją.
  3. Posiadacze tajlandzkich paszportów oraz pasażerowie tranzytowi/transferowi są zwolnieni z kontroli ubezpieczenia zdrowotnego.
  4. Linie lotnicze muszą przestrzegać odpowiednich przepisów i odpowiednich wytycznych, takich jak proszenie pasażerów o noszenie masek przez cały czas, z wyjątkiem posiłków lub sytuacji awaryjnych.
  5. Każdemu pasażerowi, u którego po przylocie wystąpią objawy COVID-19, zaleca się wykonanie testu na obecność COVID-19 po przylocie.

Podróżni mogą skontaktować się z gorącą linią 1442 Departamentu Kontroli Chorób (DDC) lub odwiedzić witrynę https://ddc.moph.go.th/index.php po więcej informacji.

Zawiadomienie dla misji lotniczych (NOTAM)

Urząd Lotnictwa Cywilnego Tajlandii (CAAT) NOTAM przedstawił porady dla linii lotniczych latających do Tajlandii w sprawie ubezpieczenia zdrowotnego, a także inne zalecenia związane ze zdrowiem.

NOTAM ma charakter doradczy i nie jest obowiązkowy dla linii lotniczych. Celem CAAT i odpowiednich władz podróży jest ułatwienie wjazdu i wspieranie jak najlepszych wrażeń odwiedzających. Linie lotnicze mogą działać według własnego uznania w odniesieniu do swoich pasażerów przybywających do Tajlandii.

Daty rozpoczęcia i zakończenia ogłoszeń DDC i CAAT

Środki zdrowia publicznego DDC dla zagranicznych podróżnych wjeżdżających do Tajlandii oraz zawiadomienie CAAT dla misji lotniczych obowiązują od 10 stycznia 2023 r. do odwołania. Według Ministerstwa Zdrowia, gdy kraje te zniosą wymóg RT-PCR przed wjazdem, ubezpieczenie zdrowotne nie jest automatycznie wymagane.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.