Phuket Food Festival (Kreatywne Miasto Gastronomii) wraz z innymi 15 charakterystycznymi tajlandzkimi festiwalami, które będą promowane na arenie międzynarodowej

KOMUNIKAT PRASOWY:

Wybrane festiwale są charakterystyczne dla ich lokalizacji i są przykładami wielu wyjątkowych i fascynujących festiwali, które odbywają się każdego roku w całej Tajlandii.

Ministerstwo Kultury zidentyfikowało 16 wyróżniających się festiwali z całej Tajlandii, które będą promowane na arenie międzynarodowej zgodnie z rządowym modelem ekonomicznym Bio-Circular-Green oraz promocją tajlandzkich fundacji soft-power 5F – Food, Film, Festival, Fight and Moda.

16 festiwali wyróżnia się swoją lokalizacją i są przykładami wielu wyjątkowych i fascynujących festiwali, które odbywają się każdego roku w całej Tajlandii, w tym znanych na całym świecie obchodów, takich jak Songkran (tradycyjny tajski Nowy Rok) i Loi Krathong.

Promocja tych 16 festiwali ma na celu dalsze podkreślenie tradycji kulturowych królestwa i pomoc w generowaniu większych dochodów dla lokalnych społeczności, zgodnie z nowym kierunkiem turystyki tajskiej w kierunku bardziej zrównoważonej i odpowiedzialnej turystyki.

16 festiwali to:

Festiwal Phuket Food (Kreatywne Miasto Gastronomii), Phuket

Fantastyczna okazja dla miłośników jedzenia, z dużą ilością jedzenia - zarówno lokalnego, jak i międzynarodowego - do delektowania się.

Festiwal Chao Mae Lim Ko Niao, Pattani

Kolorowe święto powrotu do domu dla chińskich potomków prowincji Pattani. W tym roku impreza odbyła się w dniach 2-8 lutego.

Festiwal Światowego Dziedzictwa Ban Chiang, Udon Thani

Święto historycznego znaczenia wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa obszaru Ban Chiang, uważanego za najważniejszą prehistoryczną osadę odkrytą do tej pory w Azji Południowo-Wschodniej. W tym roku impreza odbyła się w dniach 10-12 lutego.

Festiwal Hok Peng, aby czcić Phra That Chao Phi Phiang Chae Haeng, Nan

Rytuał uwielbienia w Wat Phra That Chae Haeng, Phra Aram Luang, w dzielnicy Phu Phiang. W tym roku impreza odbywa się od 28 lutego do 6 marca.

Festiwal Hae Malai Khao Tok, Yasothon

Kulturowe święto, podczas którego na pływakach wystawia się tysiące ręcznie robionych girland łączących ze sobą popękany ryż. W tym roku impreza odbywa się w dniach 1-5 marca na terenie imprezy przed Urzędem Dzielnicy Mahachanachai.

Hae Phra Khuen Ten Festiwal, Nakhon Si Thammarat

Ta uroczystość polega na owinięciu długiego kawałka świętego żółtego materiału wokół podstawy stupy w Phra Mahathat Woramahawihan. Wat Phra Mahathat. W tym roku impreza odbywa się w dniach 2-6 marca.

Sztuka uliczna Korata, Nakhon Ratchasima

Tętniąca życiem i kolorowa gablota prezentująca twórczość regionalnych artystów.

Festiwal Sdok Kok Thom, Sa Kaeo

Ten festiwal podkreśla słynny historyczny zamek Sdok Kok Thom Khmerów.

Festiwal Kram & Craft Sakon, Sakhon Nakhon

Festiwal ku czci twórczości kulturalnej lokalnej społeczności, polegający na wykorzystaniu naturalnych roślin do barwienia tkanin.

Festiwal Bun Ban Klang, Chon Buri

Ten rytuał zdobywania zasług na świeżym powietrzu w dystrykcie Phanat Nikhom polega na tym, że miejscowi kładą jedzenie na liściach bananowca pokrojonych w kwadraty, aby odpędzić pecha. Wydarzenie trwa od marca do czerwca 2023 r.

Święto Vesak, Mae Hong Son

Znane lokalnie jako Nataya Heng-sattha Gingala Nom Bucha Visakhaburamee, wydarzenie to jest tradycyjną ceremonią przyznawania zasług, odbywającą się w Dzień Wesak, święty dzień dla buddystów i niektórych Hindusów.

Tak Baht Dok Mai Khao Phansa (Festiwal Ofiar Kwiatowych), Saraburi

Tradycyjna ceremonia przyznawania zasług, polegająca na wręczaniu mnichom białych kwiatów Khao-Phansa, znanych również jako Dok Hong Hern (kwiat latającego łabędzia), odbywająca się corocznie w Khao Phansa lub buddyjski dzień Wielkiego Postu.

Ceremonia kultu Phaya Sri Satta Nakarata, Nakhon Phanom

Ceremonia religijna dla Nag żyjących w rzece Mekong na wielofunkcyjnym dziedzińcu Phaya Si Sattanakarat, położonym nad brzegiem Mekongu. Wydarzenie odbędzie się w lipcu 2023 r.

Hom Heet Toi Hoy Roi Jai Tai Lue (lokalny festiwal Tai Lue), Phayao

To wydarzenie honoruje społeczność etniczną Tai Lue i jej charakterystyczne tradycje. Odbywa się w Wat Phrathat Sob Waen: Świątynia Kultury Tai Lue, miasto Chiang Kham, Yuan, dystrykt Chiang Kham, Phayao. Wydarzenie odbędzie się w dniach 15-16 lipca 2023 r.

Festiwal Gastronomii Miasta Phetchaburi, Phetchaburi

Kolejna świetna impreza dla smakoszy, podczas której mogą skosztować fantastycznej lokalnej kuchni.

Festiwal Khom San Duang, Lamphun

Dosłownie tłumaczone jako festiwal stu tysięcy lampionów, jest to malownicza uroczystość, podczas której liczne latające lampiony wypuszczane są w niebo podczas corocznego Festiwalu Loi Krathong w Wat Phra That Haripunchai Woramahawihan.

Więcej szczegółów na temat każdego z festiwali, a także terminy tegorocznych wydarzeń zostaną zaktualizowane, gdy tylko informacje będą dostępne.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.