Duży ranny żółw morski uratowany na wyspie Samui

Wyspa Samui, Surat Thani-

Ogromny, ranny żółw szylkretowy został uratowany po tym, jak został wyrzucony na plażę na wyspie Samui.

Gmina Koh Samui powiedziała Phuket Express, że lokalni mieszkańcy znaleźli rannego żółwia morskiego na plaży Ao Phang Gar w dystrykcie Taling Ngam. Szef dystryktu Samui, pan Chayaphon Intarasupa, udał się na plażę, aby skontrolować teren.

Znaleźli żółwia szylkretowego, który miał 77 centymetrów szerokości, 80 centymetrów długości i ważył 70 kilogramów. Na żółwiu nie znaleziono kodu mikroczipa. Na jego skorupie znaleziono poważną ranę.

Żółw został zabrany do Centrum Zasobów Morskich i Przybrzeżnych w Centralnej Zatoce Tajlandzkiej w Chumphon w celu leczenia i zostanie wypuszczony z powrotem do morza.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.