Turystyka Surat Thani osiąga najwyższy wzrost w Tajlandii

Surat Thani –

Turystyka Surat Thani, która obejmuje wyspy Samui, Phangan i Tao (Turtle), osiągnęła najwyższy wzrost w kraju, a przychody z turystyki wzrosły o 900 procent z 600-procentowego wzrostu liczby turystów rok do roku.

Gubernator Surat Thani, pan Witchawut Jintoe, powiedział Phuket Express, że według Ministerstwa Turystyki i Sportu w ubiegłym roku dochody Surat Thani z turystyki wyniosły 27.66 miliardów bahtów. Liczba ta wzrosła o 912.04 procent od 2021 roku. W zeszłym roku było 3,690,642 666 2021 odwiedzających, co stanowi wzrost o XNUMX procent w stosunku do XNUMX roku.

„Liczby te pokazują, że wzrost przychodów z turystyki w prowincji Surat Thani jest najwyższy w Tajlandii” — dodał Witchawut.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.