Największe historie z Phuket z ostatniego tygodnia: cudzoziemcy używający skradzionych kart kredytowych, francuski kierowca obciążony po potrąceniu i ucieczce i nie tylko

Witam, Czytelnicy i zwolennicy Phuket Express!

Poniżej znajduje się nasz cotygodniowy artykuł, w którym podkreślamy najlepsze lokalne historie w naszym rejonie Phuket z ostatniego tygodnia. Liczba historii zmienia się z tygodnia na tydzień.

Są one wybierane i nadzorowane przez nasz zespół redakcyjny i mają na celu umożliwienie naszym czytelnikom szybkiego „nadrobienia” ważnych historii, które mogli przegapić. Codziennie publikujemy wiele historii i łatwo pogubić się w ważnych wydarzeniach czy zmianach w naszej okolicy. W osobnym artykule robimy podsumowania krajowe, to tylko najlepsze lokalne historie w prowincji Phuket.

Nie są one w określonej kolejności ważności, ale z grubsza w kolejności publikacji. Od poniedziałku 13 lutego 2023 do niedzieli 19 lutego 2023.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najpopularniejsze lokalne historie!

  1. Pięciu mężczyzn rzekomo zaatakowało Kanadyjczyka przed zabraniem mu zegarka i gotówki w Patongu.

Kanadyjczyk, który został rzekomo zaatakowany przez grupę pięciu mężczyzn w Patong, odmówił zapłaty za jedzenie i napoje w restauracji przed incydentem, według właściciela restauracji, który opowiada zupełnie inną historię niż turysta.

2. Grupa obcokrajowców rzekomo używa skradzionych kart kredytowych innych obcokrajowców do kupowania drogich produktów w Phuket.

Podejrzani to Azjaci, ale posiadający prawdopodobnie fałszywe amerykańskie paszporty, noszący białe czapki i maski, noszący czarną torbę i noszący czarne buty, i napadli na wiele sklepów w rejonie Phuket, mówi policja.

3. Kanadyjczyk, który miał opuścić Królestwo Tajlandii, jest przesłuchiwany po tym, jak jego tajlandzka dziewczyna została powieszona w Patong.

Zastępca szefa policji krajowej Surachate „Big Joke” Hakparn potwierdził, że powieszona w Patong Tajka nie była ofiarą morderstwa, a jej kanadyjski chłopak, który został zatrzymany na lotnisku, próbując opuścić Tajlandię, prawdopodobnie nie był w to zamieszany.

4. Francuski motocyklista został oskarżony o potrącenie i ucieczkę po tym, jak pieszy z Tajlandii odniósł poważne obrażenia w Patong.

Policja w Patong powiedziała Phuket Express, że panu BOUAKKAZowi postawiono zarzuty lekkomyślnej jazdy z dużą prędkością oraz uderzenia i ucieczki, co spowodowało poważne obrażenia.

5. Grupa zagranicznych motocyklistów została podobno ostrzeżona przed bójką z mieszkańcami na Bangla Road w Patongu.

Dwóch obcokrajowców i trzech Tajów zostało aresztowanych po walce o wyścigi motocyklowe w Patongu.

Zaangażowane strony uścisnęły sobie dłonie i przeprosiły za incydent.

To wszystko na ten tydzień, jak zawsze dzięki za wsparcie!

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.