Tajski minister zdrowia publicznego mówi „nie” zamykaniu pubów o 4 rano, chyba że w miejscach popularnych wśród turystów, takich jak Pattaya i Phuket

FOTO: Ministerstwo Zdrowia Publicznego

Krajowy —

W niedzielę 19 lutego minister zdrowia publicznego Anutin Charnvirakul powiedział na spotkaniu zarządu Fundacji Promocji Zdrowia Tajlandii (ThaiHealth), że jego ministerstwo sprzeciwia się propozycji Ministerstwa Turystyki, aby wydłużyć prawne godziny zamknięcia klubów nocnych do 4 rano z 2 nad ranem.

Minister poparł swój sprzeciw troską o dobro publiczne i bezpieczeństwo, mówiąc, że liczba wypadków drogowych może wzrosnąć, jeśli puby będą mogły działać do 4 rano. Dodał, że w okresie Nowego Roku 2023 liczba wypadków drogowych znacznie spadła o 20% w porównaniu z rokiem ubiegłym dzięki współpracy wszystkich zainteresowanych stron, w tym ThaiHealth w ich kampanii na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Anutin ujawnił jednak, że Ministerstwo Zdrowia Publicznego może w indywidualnych przypadkach wyrazić zgodę na otwarcie klubów nocnych w niektórych kluczowych obszarach turystycznych do godziny 4 rano. Obszary te mogą na przykład obejmować Khaosan Road w Bangkoku, Pattaya i Bangla Walking Street w Phuket. Sprawa wymaga jednak więcej dyskusji i przemyśleń, dodał Anutin, a także partnerstwa władz lokalnych na tych obszarach.

Minister powiedział, że jego ministerstwo nie zignorowało korzyści ekonomicznych wynikających z propozycji, ale powiedział również, że musi wziąć pod uwagę również potencjalny wpływ społeczny.

Tymczasem, pomimo wezwań do legalizacji e-papierosów, Anutin stanowczo sprzeciwił się, mówiąc, że „nigdy” nie pozwoli na legalizację e-papierosów w Tajlandii, ponieważ dba o zdrowie ludzi.

Powiedział, że niedawno polecił Departamentowi Kontroli Chorób współpracę z Królewską Tajską Policją i Departamentem Celnym w celu egzekwowania prawa związanego z e-papierosami. Minister polecił również ThaiHealth edukować młodych ludzi na temat niebezpieczeństw związanych z e-papierosami.

Tajlandzkie prawo dotyczące e-papierosów grozi mu surowy wyrok, z grzywną w wysokości ponad 500,000 XNUMX bahtów i maksymalnym wyrokiem pięciu lat więzienia, według niektórych wyższych rangą funkcjonariuszy policji.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Potrzebujesz porady prawnej lub adwokata? Możemy pomóc. Kliknij tutaj.

Zobacz więcej informacji na temat wystawiania u nas nieruchomości, klikając tutaj.

 

Zapisz się!
Tanakorn Panyadee
Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.