AKTUALIZACJA: Trzech Mongołów aresztowanych po użyciu skradzionej karty kredytowej do zakupu drogich produktów w Phuket

Phuket -

Trzech Mongołów zostało aresztowanych po tym, jak ukradli Singapurczykowi kartę kredytową na Patong Pier, zanim użyli jej do zakupu drogich produktów.

Nasza poprzednia historia:

Grupa obcokrajowców rzekomo używa skradzionych kart kredytowych innych obcokrajowców do kupowania drogich produktów w Phuket.

Policja Patong powiedziała Phuket Express, że 11 lutegoth, 2023 Pan Choi Mei Choo, obywatel Malezji, i panna Ho See Ling, obywatelka Singapuru, złożyli doniesienie na policję w Patong. Powiedzieli policji, że skradziono im portfel na molo w Patong. Karta kredytowa była następnie używana do kupowania drogich produktów w Phuket, ponieważ wiadomości SMS o produktach były następnie wysyłane na ich telefony komórkowe.

Policja w Patong powiedziała Phuket Express, że wczoraj (19 lutegoth), aresztowali panią Saruul Baatar, lat 33, panią Tsogoo Ariunsaikhan, lat 30, i pana Dulguuna Bayarmunkha, lat 28, wszyscy są obywatelami mongolskimi. Grożą im zarzuty kradzieży, oszustwa i używania cudzych kart kredytowych.

Policja Patong powiedziała, że ​​firmy w Phuket mogą przyjść do podejrzanych, jeśli podejrzewają, że używali skradzionych kart w swoich miejscach. Podejrzani pozostaną w areszcie, aby stawić czoła ich prawnym zarzutom w Tajlandii, a po skazaniu i wykonaniu wyroków zostaną umieszczeni na czarnej liście i deportowani do Mongolii.

=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.