Działania prawne podjęte przeciwko pięciu nielegalnym taksówkarzom w Phuket

Phuket -

Podejmowane są działania prawne przeciwko pięciu nielegalnym taksówkarzom w Phuket.

Biuro Transportu Lądowego w Phuket (PLTO) poinformowało wczoraj (22 lutego), że odpowiedni urzędnicy utworzyli punkt kontrolny w podokręgu Cherng Talay w Thalang.

Dwóch taksówkarzy (z zielonymi tablicami) z innych prowincji zostało znalezionych na tym obszarze wbrew zasadom i przepisom. Stwierdzono również, że trzech taksówkarzy korzystało z samochodów osobowych do przewożenia turystów jako nielegalne taksówki (czarne tablice).

Winni taksówkarze zostaną ukarani grzywną, a ich prawa jazdy będą rozpatrywane przez 90 dni zawieszenia.

Phuket Express zauważa, że ​​„czarne tablice” to termin powszechnie używany przez PLTO do nazywania normalnego pojazdu osobistego (z białą tablicą rejestracyjną, jak na ironię), ale zamiast tego stwierdzono, że był używany do przewożenia pasażerów jako nielegalna taksówka. Tymczasem taksówki z zielonymi tablicami rejestracyjnymi mogą być obsługiwane tylko w województwach, w których zostały zarejestrowane, chociaż podobno urzędnicy Phuket planują złagodzić tę zasadę.

Urzędnicy Phuket prowadzą dochodzenie po otrzymaniu wielu skarg, że wielu obcokrajowców wynajmuje samochody do wykonywania nielegalnych usług taksówkarskich.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.