Policja ostrzega przed hakowaniem pilotów samochodowych na stacji benzynowej w Thalang

Thalang –

Policja ostrzega kierowców po tym, jak włamano się do pilotów samochodowych na stacji benzynowej w Thalang, gdzie kierowcy nie mogli blokować i otwierać pojazdów.

Szef policji Sakoo, pułkownik Salan Santisartsanakun, powiedział Phuket Express, że zostali powiadomieni przez kierowców samochodów na stacji benzynowej PTT w pobliżu międzynarodowego lotniska Phuket w tym tygodniu. Wielu kierowców samochodów zauważyło, że nie są w stanie zablokować i odblokować swoich samochodów. Po pięciu minutach, kiedy policja przybyła na stację benzynową, wszystkie piloty w ich samochodzie działały normalnie.

Pułkownik Salan powiedział Phuket Express, że może być ktoś, kto próbował odłączyć sygnały zdalnego sterowania od samochodów. Kiedy kierowcy naciskali przycisk blokady na pilocie, ich samochody nie zamykały się. Jeśli kierowcy nie sprawdzali, zanim opuścili swoje samochody, podejrzani mogliby otworzyć swoje samochody i ukraść je.

Upewnij się, że Twój samochód jest zamknięty przed opuszczeniem go. Jeśli zostanie znalezione coś podejrzanego, zadzwoń pod numer 191, powiedział pułkownik Salan.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.