Największe historie Phuket z ostatniego tygodnia: aresztowani Mongołowie, Rosjanie i Tajowie aresztowani w sklepie z konopiami indyjskimi i nie tylko 

Witam, Czytelnicy i zwolennicy Phuket Express!

Poniżej znajduje się nasz cotygodniowy artykuł, w którym podkreślamy najlepsze lokalne historie w naszym rejonie Phuket z ostatniego tygodnia. Liczba historii zmienia się z tygodnia na tydzień.

Są one wybierane i nadzorowane przez nasz zespół redakcyjny i mają na celu umożliwienie naszym czytelnikom szybkiego „nadrobienia” ważnych historii, które mogli przegapić. Codziennie publikujemy wiele historii i łatwo pogubić się w ważnych wydarzeniach czy zmianach w naszej okolicy. W osobnym artykule robimy podsumowania krajowe, to tylko najlepsze lokalne historie w prowincji Phuket.

Nie są one w określonej kolejności ważności, ale z grubsza w kolejności publikacji. Od poniedziałku 20 lutego 2023 do niedzieli 26 lutego 2023.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najpopularniejsze lokalne historie!

  1. Trzech Mongołów zostało aresztowanych po tym, jak ukradli Singapurczykowi kartę kredytową na Patong Pier, zanim użyli jej do zakupu drogich produktów.
    Grożą im zarzuty kradzieży, oszustwa i używania cudzych kart kredytowych.
  2. Phuket planuje połączyć mostem Wichit i Chalong w dzielnicy Mueang Phuket.

W planie most ma mieć osiem metrów szerokości i 280 metrów długości.

3. Rosjanin i Tajka zostali aresztowani w sklepie z konopiami indyjskimi w Patong.

Pan RYCZKOW KIRILL, 34 lata, obywatel Rosji. Jest oskarżony o pracę bez zezwolenia.

Pani Apiradee Hanyek, lat 39, jest oskarżona o sprzedaż kontrolowanego zioła (pąki konopi) bez zezwolenia.

4. W ciągu zaledwie dwóch miesięcy w Phuket doszło do ponad 500 wypadków motocyklowych z udziałem zagranicznych turystów - poinformowały odpowiednie władze.

Osiemdziesiąt procent z nich nie ma prawa jazdy, niektórzy nosili kostiumy kąpielowe, jechali z dużą prędkością i nie znali tras.

5. Władze w Patong próbują rozwiązać problem zakwitających glonów na plaży.

Gmina Patong kontynuuje codzienne czyszczenie glonów na plaży Patong ze względu na obecne kwitnienie.

To wszystko na ten tydzień, jak zawsze dzięki za wsparcie!

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.