Dzień Makha Bucha powraca w następny poniedziałek wraz z zakazem sprzedaży alkoholu

Krajowy —

Makha Bucha to ważny dzień religijny dla tajskich buddystów. W tym roku przypada on w najbliższy poniedziałek, 6 marca, który upłynie pod znakiem wielu religijnych ceremonii i zgromadzeń przy świecach. Jednak dla tych, którzy nie przestrzegają tradycji buddyjskich, Makha Bucha jest nadal uznawana za ważny dzień, ale głównie ze względu na zakaz sprzedaży alkoholu.

Drugie najważniejsze święto buddyjskie w Tajlandii przypada na dzień pełni księżyca trzeciego miesiąca księżycowego, który zwykle przypada na luty lub marzec. Dzień ten jest dla tajskich buddystów okazją do złożenia hołdu Buddzie i jego naukom.

Znaczenie Makha Bucha sięga czasów Buddy, ponad 2,500 lat temu. Według pism buddyjskich tego dnia 1,250 uczniów Buddy zebrało się spontanicznie, aby wysłuchać kazania Buddy.

Wydarzenie to było godne uwagi, ponieważ uczniowie nie zostali wezwani i przybyli z różnych miejsc bez uprzedniej zgody. Uważa się, że to zgromadzenie uczniów Buddy było oznaką ich czystości i oddania naukom Buddy.

Zakaz sprzedaży alkoholu i zamykanie lokali

Chociaż Dzień Makha Bucha może nie mieć takiego samego znaczenia religijnego dla niebuddystów, jest to jednak ważny aspekt kultury Tajlandii i wszyscy przebywający w królestwie powinni odpowiednio go szanować.

Oczekuje się, że w następny poniedziałek większość urzędów państwowych, a także potencjalnie inne prywatne firmy będą zamknięte, aby uszanować praktyki religijne. Dodatkowo, Makha Bucha to dzień całkowitego zakazu sprzedaży alkoholu w Tajlandii obowiązujący w całym kraju, który obejmuje supermarkety, sklepy wielobranżowe, hotele, restauracje sprzedające alkohol i oczywiście wszelkiego rodzaju lokale rozrywkowe.

Zamknięcie miejsc ma przypominać Tajom, że Makha Bucha to dzień introspekcji i refleksji. Jest to okazja dla jednostek do kontemplacji swoich działań i zachowań oraz podjęcia świadomego wysiłku, aby żyć zgodnie z zasadami buddyzmu, do których należą:

  1. Nie krzywdź innych żywych istot.
  2. Nie kradnij.
  3. Nie angażuj się w rozwiązłość seksualną.
  4. Nie plotkuj ani nie kłam.
  5. Nie pij alkoholu.

Choć w niektórych rejonach sklepy pozostaną otwarte dla klientów, miejsca te zazwyczaj podlegają surowym regulacjom i wytycznym, co z pewnością obejmuje zakaz serwowania alkoholu lub jakiejkolwiek formy rozrywki.

Osoby niebędące buddystami mogą łatwo uczestniczyć w tym wydarzeniu, unikając napojów alkoholowych i rozrywek, odwiedzając lokalną świątynię, angażując się w działalność charytatywną lub wygodnie ćwicząc uważność i autorefleksję.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Masz ogólną wskazówkę dotyczącą wiadomości, komunikat prasowy, pytanie, komentarz itp.? Nie interesują nas propozycje SEO. Napisz do nas na [email chroniony]

 

Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.