Najważniejsze historie z Tajlandii z ostatniego tygodnia: liczba chińskich grup turystycznych wciąż niska i nie tylko

Oto przegląd najpopularniejszych artykułów z KRAJOWEJ Tajlandii, wybranych przez naszą drużynę narodową Pattaya News/TPN, od zeszłego tygodnia, od poniedziałku 20 lutego 2023 r. do niedzieli 26 lutego 2023 r. Nie mają one żadnego szczególnego poziomu ważności, ale są ułożone według daty publikacji.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najważniejsze historie!

  1. Minister zdrowia publicznego Anutin Charnvirakul powiedział na spotkaniu zarządu Fundacji Promocji Zdrowia Tajlandii (ThaiHealth), że jego ministerstwo sprzeciwia się propozycji Ministerstwa Turystyki, aby wydłużyć prawne godziny zamknięcia klubów nocnych do 4 rano z 2 nad ranem.

Minister poparł swój sprzeciw troską o dobro publiczne i bezpieczeństwo, mówiąc, że liczba wypadków drogowych może wzrosnąć, jeśli puby będą mogły działać do 4 rano.

2. Liczba chińskich grup turystycznych podróżujących do Tajlandii pozostaje nieoczekiwanie niska z powodu braku lotów, powiedział Sisdivachr Cheewarattanaporn, prezes Tajskiego Stowarzyszenia Przedsiębiorstw Turystycznych (ATTA).

Większość chińskich przybyszów do Tajlandii to wolni niezależni podróżnicy (FIT), co odnosi się do turystów podróżujących samodzielnie bez przewodnika lub grupy wycieczkowej.

3. Tajski minister zdrowia publicznego Anutin Charnvirakul powtórzył swoje stanowisko w sprawie zakazu wszelkich form e-papierosów, w tym sprzedaży i importu produktów do kraju.

Obecnie coraz więcej osób, zwłaszcza młodych ludzi, zaczęło palić papierosy elektroniczne z powodu błędnego przekonania, że ​​urządzenie nie może powodować raka lub jest nieszkodliwe dla zdrowia.

4. Stolica Tajlandii, Bangkok, została uhonorowana jako 30. najlepsze miasto na świecie na 100 krajów i 2. najlepsze miasto w ASEAN, mówi Resonance Consultancy, wiodący globalny doradca w zakresie rozwoju destynacji.

Bangkok zajmuje również drugie miejsce wśród 2 krajów członkowskich ASEAN.

5. Bramkarze z pubów w Bangkoku zostali zwolnieni po wirusowym nagraniu wideo, które wydaje się pokazywać, jak bramkarze zakładają kajdanki i uderzają zagranicznego klienta w twarz z powodu trywialnego nieporozumienia.

Wirusowy incydent miał miejsce w klubie Khaosan, który znajduje się na znanej ulicy Khao San Road w Bangkoku.

I to wszystko na ten tydzień. Jak zawsze dziękujemy za przeczytanie Pattaya News/TPN News!

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.