Oficjalnie ogłoszono coroczny Festiwal Bohaterek z Phuket

Phuket -

Coroczny Festiwal Bohaterów w Phuket został oficjalnie ogłoszony i będzie większy i bardziej wyjątkowy niż wcześniej, powiedziały władze Phuket.

Konferencja prasowa odbyła się w miniony weekend w Thalang Historical Park w Baan Reang, Thep Krasattri, dystrykt Thalang.

Prezydent Organizacji Administracji Prowincji Phuket, Rewat Areerob, powiedział Phuket Express, że festiwal odbędzie się od 13 do 15 marcath, 2023 od godz. 5:00 w Parku Historycznym Thalang w Thep Krasattri. Według Rewata w tym roku będzie większy i bardziej wyjątkowy niż poprzednio.

Kluczowym momentem wydarzenia jest historyczny występ Thao Thep Krasattri i Thao Si Soonthorn. Dwie bohaterki i przodkowie Phuket walczyli i poświęcali się z odwagą w obronie ziemi, na której wielu nadal pokojowo zamieszkuje. Słynna tajska piosenkarka i aktorka Gam Witchayanee i Nui Sugira zostaną przedstawione jako dwie bohaterki w rekonstrukcji.

Będzie wiele innych atrakcji, takich jak tradycyjne pokazy świetlne i dźwiękowe, sprzedaż różnych produktów i lokalnych potraw z Phuket z ponad 200 straganami i wiele więcej.

Dyrektor Urzędu Turystyki Tajlandii Phuket Office (Phuket TAT), pan Lertchai Wangtrakundee, powiedział Phuket Express, że festiwal ma również na celu pobudzenie turystyki lokalnej i kulturalnej.

Chińscy turyści to nowe pokolenie, które interesuje się turystyką lokalną i kulturową, dodał Lertchai.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.