Ukrainiec ukarany grzywną w Phuket za brak prawa jazdy po podejrzeniu o bycie nielegalnym taksówkarzem w Chonburi

Phuket -

Ukraiński kierowca został ukarany grzywną w wysokości 1,000 bahtów w Phuket za brak ważnego prawa jazdy. Podróżował z Chonburi z przyjaciółmi do Phuket. Tajski taksówkarz obawiał się, że jest nielegalnym kierowcą minivana.

Policja Patong powiedziała Phuket Express w miniony weekend, że została powiadomiona przez tajskiego kierowcę, że w Patong był minivan z białą tablicą rejestracyjną Chonburi oraz zagraniczny kierowca i pasażerowie. Tajski kierowca obawiał się, że zagraniczny kierowca jest nielegalnym taksówkarzem.

Policja Patong i policja turystyczna Phuket przybyły na Pracha Nukroh Road, gdzie znalazły minivana z białą tablicą rejestracyjną (pojazd osobisty). Kierowcą był M. ANDRIL MINDAUN, 35 lat, obywatel Ukrainy. Jest zarejestrowany jako mieszkający w Chalong, Phuket. W minivanie znajdował się jeszcze jeden Ukrainiec i kilku Azjatów.

Właściciel minivana został zidentyfikowany jako MR. ALEKSEI KKHAEV, 39 lat, obywatel Rosji mieszkający w Nongprue, Banglamung. Kierowca minivana MR. ANDRIL powiedział policji, że jest przyjacielem właściciela minivana, MR. ALEKSIEJ. Pożyczył MR. Minivan ALEKSEIA. PAN. ANDRIL poprosił swojego drugiego ukraińskiego przyjaciela, aby pojechał z nim minivanem z Chonburi do Phuket.

PAN. ANDRIL powiedział policji, że kiedy byli w Phuket, MR. ANDRIL prowadził minivana dla swojego ukraińskiego przyjaciela i innych azjatyckich przyjaciół, których zna z okolicy. Stwierdził, że NIE wynajął minivana ani nie został zatrudniony do kierowania minivanem. Jednak pan. ANDRIL został ukarany grzywną w wysokości 1,000 bahtów za prowadzenie pojazdu bez prawa jazdy.

*****************************************

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.