AKTUALIZACJA: Władze Karon twierdzą, że czarna woda wpływa do morza nie z firm

Karon –

Jak poinformowały władze Karon, ścieki płynące na plażę Karon nie pochodzą z przedsiębiorstw, ale z deszczówki spłukiwanej przez kanał.

Najpierw nasza poprzednia historia:

Miejscowi wzywają władze do zbadania sprawy po znalezieniu cuchnącej czarnej wody wpływającej do morza na plaży Karon.

Teraz aktualizacja:

Zastępca burmistrza gminy Karon, pan Wanlop Nadon, wraz ze swoim zespołem przeprowadził inspekcję terenu. Pan Wanlop powiedział Phuket Express, że czarna woda wpłynęła do morza po tym, jak deszcz zmył osady w kanale.

„Kanału nie pogłębiano od ponad dziesięciu lat. Następnie deszcz zmył ten osad do morza”. stwierdził Wanlop.

„Pierwotny plan głównego pogłębiania kanałów zakładał dwa razy w roku, ale nie zostało to zrealizowane, ponieważ wykonawca nie kontynuował prac. Plan krótkoterminowy zakłada jak najszybsze pogłębienie kanału. Ta czarna woda pochodzi z natury, ale z wyjątkiem tego, że wpłynęła na turystykę”. — dodał Wanlop.

„Ponadto zarządziliśmy tymczasowe zamknięcie wielu restauracji w pobliżu gminy Karon, dopóki nie poprawią swoich systemów oczyszczania ścieków. Nadal zapewniamy, że ponad 200 firm w Karon oczyściło swoje ścieki przed uwolnieniem”. — podsumował Wanlop.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.