AKTUALIZACJA: Tajska policja twierdzi, że Kanadyjczyk, który twierdził, że został okradziony i zaatakowany w Patong, skłamał i rozpoczął bójkę z grupą Tajów

Patong –

Kanadyjski turysta został oskarżony o bójkę w miejscu publicznym, zanim został zgłoszony do tajlandzkiego urzędu imigracyjnego po tym, jak po raz pierwszy twierdził, że został zaatakowany i okradziony.

Według tajlandzkiej policji mężczyzna kłamał i faktycznie rozpoczął bójkę.

Nasze poprzednie historie:

Pięciu mężczyzn rzekomo zaatakowało Kanadyjczyka przed zabraniem mu zegarka i gotówki w Patongu.

Kanadyjczyk, który został rzekomo zaatakowany przez grupę pięciu mężczyzn w Patong, odmówił zapłaty za jedzenie i napoje w restauracji przed incydentem, według właściciela restauracji, który opowiada zupełnie inną historię niż turysta.

Teraz aktualizacja:

Policja w Patong poinformowała Phuket Express w czwartek (2 marca).nd), że po pełnym dochodzeniu ustalili, według nich, że pan William Lamarche-Saint-Louis, 28 lat, obywatel Kanady, nie został okradziony, jak początkowo twierdził. Rzeczywista sytuacja była walką między panem Williamem a sprzedawcami na plaży, która przeniosła się do pobliskiej restauracji na plaży.

Policja z Patong powiedziała Phuket Express, że w zeszłym miesiącu William siedział na łóżku na plaży, będąc mocno odurzonym. Sprzedawca na plaży poprosił Williama, aby zapłacił za łóżko na plaży, w przeciwnym razie będzie musiał najpierw zamówić drinka, zanim będzie mógł usiąść. Pan William zdenerwował się i rozpoczął słowną kłótnię i fizyczną walkę z czterema tajlandzkimi mężczyznami, według tajlandzkiej policji.

Panu Williamowi i pozostałym trzem Tajom postawiono zarzuty za publiczne bójki i uszkodzenie ciała. Policja w Patong powiedziała, że ​​Tajlandczycy zostali również oskarżeni o bójkę i niezgłoszenie incydentu natychmiast, niezależnie od tego, kto go rozpoczął.

Pan William został już ukarany grzywną w wysokości 4,000 bahtów, a jego zachowanie zostało zgłoszone do Urzędu Imigracyjnego w Phuket.

Pan William nie wygłosił żadnych publicznych komentarzy na temat tajlandzkiej policji, stwierdzając, że jego pierwotne zeznania były błędne, ani nie wydał dalszych oświadczeń prasie.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.