Holenderski duet szefów kuchni z Montary wprowadza Phuket do elity eko-jadalni

Gwiazdki MICHELIN PRU i Jampa podnoszą poziom zrównoważonej kuchni na tajskiej wyspie

PHUKET, Tajlandia (23 lutego 2023 r.) – holenderscy szefowie kuchni Jimmy Ophorst i Rick Dingen wyznaczają nowe standardy zrównoważonej, wykwintnej kuchni na Phuket dzięki umiejętnościom kulinarnym nagrodzonym gwiazdką MICHELIN.

Ta dwójka łączy w sobie szyk i finezję, jeśli chodzi o przeniesienie świadomej ekologicznie kuchni na wyższy poziom na tajskiej rajskiej wyspie.

Ophorst prowadzi show w PRU, charakterystycznej restauracji w Trisara, jednym z najbardziej ekskluzywnych kurortów na Phuket. Tymczasem Digen nadzoruje kuchnię w Jampa, która jest zgodna z filozofią „lokalnych składników, żywego ognia i kuchni bez odpadów” w Tri Vananda, społeczności wellness o wartości 182 milionów dolarów, która kształtuje się w zielonych lasach północnego Phuket.

Para ma wspólną narodowość i chęć promowania sezonowego, zrównoważonego ekosystemu żywnościowego. Oba zostały wyróżnione w MICHELIN Guide Thailand Star Revelation 2023 pod koniec zeszłego roku, a PRU zachowało 1 Gwiazdkę MICHELIN i Zieloną Gwiazdkę MICHELIN; i Jampa zdobywają Zieloną Gwiazdę MICHELIN za bezodpadową żywność pochodzenia roślinnego.

„Zrównoważony rozwój jest sercem naszej działalności”, mówi Ophorst, który w PRU kieruje jedynym miejscem w Phuket z gwiazdką MICHELIN. „Jest integralną częścią naszych restauracji i naszego życia”.

Zarówno Trisara, jak i Tri Vananda są własnością Montara Hospitality Group, firmy, która zyskała reputację jako priorytet dla zrównoważonego rozwoju w Trisara i dzięki ekologicznej farmie Pru Jampa o powierzchni 16,000 XNUMX mXNUMX, zlokalizowanej w granicach Tri Vananda.

Dwóch szefów kuchni łączy wspólna ekologiczna filozofia, która promuje zrównoważony ekosystem żywnościowy bez uszczerbku dla kreatywności.

W PRU tajskie składniki są formowane w urzekające kreacje dla smakoszy, które czerpią inspirację zarówno ze wschodu, jak i zachodu. Nazwa miejsca — skrót od Plant. Wznosić. Zrozumieć. — dostarcza solidnej wskazówki co do jego nadrzędnej filozofii. Składniki pochodzą w 100% z Tajlandii, a większość produktów ekologicznych uprawianych jest na farmie Pru Jampa.

PRU zachowało swoją 1 gwiazdkę w rankingu MICHELIN Guide Thailand Star Revelation i pozostaje jedyną restauracją poza Bangkokiem w Tajlandii, która uzyskała prestiżowy status. PRU była również pierwszą restauracją w Tajlandii, która otrzymała Zieloną Gwiazdę MICHELIN.

„Opinia publiczna cieszy się ogromnym zainteresowaniem doświadczeniami kulinarnymi, które wspierają lokalne społeczności i prezentują niesamowite tajskie produkty” — powiedział. „Nie mogę się doczekać dalszego zaangażowania w zrównoważone gotowanie oraz pozyskiwanie i zachwycanie gości poprzez innowacje”.

W Tri Vananda Jampa wprowadza innowacje, wykorzystując żywy ogień do przekształcania lokalnych składników — z których wiele, podobnie jak w PRU, pochodzi z ekologicznej farmy Pru Jampa — w zdrowe i zrównoważone, a jednocześnie zdecydowanie wyrafinowane kreacje kulinarne.

„Staram się prezentować lokalne, sezonowe składniki w najlepszy możliwy sposób” — mówi Digen, którego hiperlokalna, skoncentrowana na roślinach kuchnia bez odpadów wyróżnia go jako wschodzącą gwiazdę w Tajlandii.

Digen jest znany ze swojego zaangażowania na rzecz zerowej ilości odpadów i dąży do tego, aby Jampa była pierwszym miejscem na Phuket, które osiągnęło zerowy stosunek ilości odpadów do składowania.

„Chcemy wywierać absolutnie minimalny wpływ na ziemię, a naszym celem jest rozbicie naszych odpadów kuchennych, aby nic nie trafiło na wysypisko” – powiedział.

Sukces tych dwóch restauracji jest zgodny z celami koncepcji „Dine Good, Do Good” firmy Montara Hospitality, którą firma wdrożyła we wszystkich swoich punktach F&B.

Szefowie kuchni są związani z Montara Hospitality Group, tajlandzką firmą stojącą za Trisara, jednym z najbardziej ekskluzywnych kurortów na Phuket

 Jimmy Ophorst nadzoruje postępowanie w PRU, jedynej tajlandzkiej restauracji nagrodzonej gwiazdką MICHELIN poza Bangkokiem.

W Jampie szef kuchni Rick Digen wykorzystuje gotowanie na żywo przy ognisku, aby podnieść swoją farmę do rangi kuchni widelcowej.

Szefowie kuchni pozyskują wiele składników do swoich restauracji z farmy Pru Jampa o powierzchni 16,000 XNUMX mXNUMX.

Poprzedni to komunikat prasowy opublikowany za pełną zgodą i autoryzacją organizacji wymienionych w materiałach PR i mediach TPN. Oświadczenia, przemyślenia i opinie organizacji biorącej udział w komunikacie prasowym są całkowicie ich własnymi i niekoniecznie muszą odzwierciedlać wypowiedzi mediów TPN i jej pracowników.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.