Konsul Francji w Tajlandii odwiedza szefa policji w Phuket, aby omówić propozycję systemu czerwonych/żółtych kart dla turystów łamiących prawo

Phuket -

Konsul Francji w Tajlandii odwiedził komendanta policji prowincji Phuket, aby porozmawiać o francuskich turystach, którzy łamali prawo i powodowali problemy prawne, przyciągając niektórych z propozycją kontrowersyjnego systemu czerwonych i żółtych kart.

Nasza poprzednia historia:

Konsul Francji w Tajlandii i Konsul Francji w Phuket po raz pierwszy odwiedzili wicegubernatora Phuket, aby omówić ostatnie problemy z francuskimi turystami na Phuket.

W czwartek (9 marca brth) po południu Komendant Policji Prowincji Phuket generał dywizji Sermpan Sirikong powitał Pana Christophe'a Hemmingsa, Konsula Francji w Tajlandii.

Konsul Francji w Tajlandii, pan Hemmings, powiedział: „Podziwialiśmy policję w Phuket, która wykonuje świetną robotę. Kładziemy nacisk na podjęcie poważnych działań prawnych przeciwko obywatelom francuskim, którzy łamią przepisy, zwłaszcza dotyczące dróg i zakłócają porządek publiczny”.

„Zachęcamy również policję do wpisania nazwisk sprawców proponowanego statusu żółto-czerwonego do tajlandzkiego urzędu imigracyjnego. Kiedy wrócą do Francji, ich nazwiska zostaną również przekazane francuskiej policji w celu podjęcia dalszych działań”. — stwierdził pan Hemmings.

„Ambasada francuska jest zaniepokojona wizerunkiem Francji w Phuket iw Tajlandii. Chcemy, aby francuscy turyści i inni turyści krajowi przestrzegali prawa Tajlandii, aby zapobiec problemom. Większość Francuzów, którzy mieszkają na Phuket jako emigranci, przestrzega prawa, podczas gdy ci, którzy go nie przestrzegają, to francuscy turyści na krótkich wakacjach”. — dodał pan Hemmings.

Generał dywizji Sermpan dodał: „Nadal rozważamy propozycje umieszczenia nazwisk w ramach tak zwanej propozycji czerwonej i żółtej kartki”.

TPN zauważa, że ​​szeroko dyskutowany system czerwonych i żółtych kart jest w tym momencie tylko propozycją i wymagałby znacznie dalszych dopracowań i zasad.

Te mogą Ci się spodobać:

Dwudziestu francuskich motocyklistów zostało aresztowanych po spowodowaniu zakłócenia porządku publicznego.

Szef konsulatu francuskiego biura w Phuket spotkał się z policją Patong po aresztowaniu 20 francuskich motocyklistów.

Francuski motocyklista został oskarżony o potrącenie i ucieczkę po tym, jak pieszy z Tajlandii odniósł poważne obrażenia w Patong.

Francuski motocyklista w Patong został ukarany grzywną w wysokości 1,500 bahtów, zanim został zgłoszony do ambasady francuskiej po tym, jak spowodował zamieszanie publiczne.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.