Działania prawne podjęte przeciwko ośmiu nielegalnym taksówkarzom w Phuket

Phuket -

Podejmowane są działania prawne przeciwko ośmiu nielegalnym taksówkarzom w Phuket.

Biuro Transportu Lądowego w Phuket (PLTO) poinformowało Phuket Express, że w zeszłym tygodniu odpowiedni urzędnicy utworzyli punkt kontrolny w pobliżu międzynarodowego lotniska Phuket w Thalang.

Stwierdzono, że trzech taksówkarzy (z zielonymi tablicami) z innych prowincji działa w tym obszarze wbrew zasadom i przepisom. Stwierdzono również, że pięciu taksówkarzy korzystało z samochodów osobowych do przewożenia turystów jako nielegalne taksówki (czarne tablice).

Winni taksówkarze zostaną ukarani grzywną, a ich prawa jazdy będą rozpatrywane przez 90 dni zawieszenia.

Phuket Express zauważa, że ​​„czarne tablice” to termin powszechnie używany przez PLTO do nazywania normalnego pojazdu osobistego (z białą tablicą rejestracyjną, jak na ironię), ale zamiast tego stwierdzono, że jest używany do przewożenia pasażerów jako nielegalna taksówka.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.