AKTUALIZACJA: Dwóch zaginionych cudzoziemców i kajak w Phuket podobno odnaleziono bezpiecznie

Phuket-

Dwóch zaginionych cudzoziemców i kajak zostały podobno odnalezione bezpiecznie po uratowaniu ich przez kapitana łodzi.

Nasza poprzednia historia:

Dwóch obcokrajowców zaginęło dwa dni po tym, jak wynajęli kajak na Wyspie Kokosowej w Mueang Phuket.

Rozpoczęto poszukiwania dwóch zaginionych obcokrajowców płci męskiej z kajakiem w Mueang Phuket.

Teraz aktualizacja:

Policja turystyczna w Phuket poinformowała Phuket Express, że w piątek (10 marca)th) kapitan łodzi wycieczkowej, pan Wittaya Ngankeng, znalazł dwóch obcokrajowców żywych i pływających w morzu, wiszących na kajaku w pobliżu wyspy Rang Yai na Koh Kaew.

Kajak nie wywrócił się, ale w środku było trochę wody. Dwóch cudzoziemców nie było w stanie utrzymać się w kajaku.

Kapitan łodzi uratował dwóch obcokrajowców i sprowadził kajak z powrotem na ląd o 4:50 w piątek. Dwóch cudzoziemców opuściło kajak w pobliżu ochroniarza. Powiedzieli, że wrócą za dziesięć minut, aby zabrać kajak, jednak nie wrócili.

CCTV wyraźnie pokazało, że mężczyźni zostali uratowani i wrócili na brzeg, dodała policja turystyczna w Phuket.

Policja turystyczna w Phuket powiedziała Phuket Express, że kapitan łodzi wycieczkowej nie zgłosił incydentu, dopóki nie zobaczył w tajlandzkiej prasie informacji, że mężczyźni nadal zaginęli dzisiaj, 12 marca, i przeprowadzono szeroko zakrojone poszukiwania.

Policja turystyczna w Phuket pracuje obecnie nad zlokalizowaniem obcokrajowców i pozytywną ich identyfikacją, ale czuje ulgę, że mężczyźni są bezpieczni.

***************************

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.