Przyszłość ustawy o ochronie osób świadczących usługi seksualne leży w gestii następnego rządu, twierdzą tajscy aktywiści

Krajowy —

Wielu tajlandzkich aktywistów spotkało się w czwartek, 16 marca, aby omówić możliwość wprowadzenia ustawy o ochronie osób świadczących usługi seksualne. Prawo zapewniłoby, że osoby pracujące w handlu byłyby jednakowo chronione i nie byłyby piętnowane przez społeczeństwo, powiedziała grupa.

Zasadniczo pozwoliłoby to również na legalną prostytucję w Tajlandii, od dawna dyskutowaną kwestię, która oficjalnie nie istnieje, ale jest najgorzej strzeżoną tajemnicą Tajlandii.

Gospodarzem spotkania był Tajlandzki Klub Korespondentów Zagranicznych (FCCT), którego celem było zwrócenie uwagi opinii publicznej, że nadszedł czas, aby Tajlandia zniosła przestępstwo prostytucji i przywróciła godność osobom świadczącym usługi seksualne.

Zapisz się!
Tanakorn Panyadee
Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.