Tajlandzcy przewodnicy jednoczą się, aby rozwiązać problem nielegalnych zagranicznych przewodników

Krajowy —

Grupa chińskojęzycznych przewodników zebrała się w sobotę 18 marca, aby omówić problemy powodowane przez nielegalnych przewodników, którzy kradną im pracę. Grupa skarżyła się, że są pomijani przez rząd, ponieważ ich skargi jak dotąd nie zostały wysłuchane.

Skarżący ujawnili na spotkaniu, że niektórzy zagraniczni przewodnicy pracują nielegalnie w Tajlandii i kradną im pracę. Przewodnicy ci nie mają licencji przewodnika, która jest wymagana przez prawo Tajlandii, aby działać jako przewodnik. Przewodnik to zawód chroniony w Tajlandii, w którym obcokrajowcy nie mogą pracować.

Powiedzieli, że spotkali się w sobotę, aby złożyć petycję do rządu o podjęcie działań przeciwko nielegalnym przewodnikom, powołując się na to, że chociaż ich liczne skargi w tej sprawie w przeszłości nie zostały wysłuchane, nadal chcą, aby sprawiedliwości stało się zadość.

Pan Paisarn Suethanuwong, przewodniczący Stowarzyszenia Profesjonalnych Przewodników Tajlandii stwierdził, że po ogłoszeniu przez rząd ponownego otwarcia kraju dla turystów zagranicznych 1 października 2022 r., liczba turystów wjeżdżających do Tajlandii znacząco wzrosła. Jednak liczba miejsc pracy dostępnych dla tajskich przewodników nie nadąża za tym wzrostem. Powiedział, że duża część miejsc pracy przypadła zagranicznym przedsiębiorcom, którzy przybyli do kraju i działali jako przewodnicy bez odpowiednich licencji.

Paisarn stwierdził również, że niektórzy chińscy inwestorzy weszli do kraju, aby ukraść pracę tajskim przewodnikom i spustoszyli liczne lokalne firmy turystyczne. Zalali kraj po tym, jak Chiny ogłosiły ponowne otwarcie dla turystyki międzynarodowej.

Podczas pandemii przewodnicy byli zawodem najbardziej dotkniętym, a brak pomocy ze strony rządu zmusił wielu do porzucenia tej kariery w poszukiwaniu alternatywnych źródeł dochodu, powiedział Paisarn. Chciał, aby odpowiednie agencje rządowe, takie jak Ministerstwo Turystyki i Sportu oraz Ministerstwo Pracy, wdrożyły surowe środki przeciwko nielicencjonowanym przewodnikom i zapewniły większe wsparcie dla legalnych przewodników.

Jeśli chodzi o ich następny ruch, grupa zapowiedziała, że ​​złoży kolejną petycję bezpośrednio do premiera, aby przyjrzeć się tym problemom. Grupa miała nadzieję, że osoby posiadające władzę zjednoczą się i pomogą uwolnić Tajlandię od wyzyskujących obcokrajowców.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Masz ogólną wskazówkę dotyczącą wiadomości, komunikat prasowy, pytanie, komentarz itp.? Nie interesują nas propozycje SEO. Napisz do nas na [email chroniony]

Zapisz się!
Tanakorn Panyadee
Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.