Tajski król popiera rozwiązanie parlamentu, oficjalnie rozpoczynając okres kampanii wyborczej

Krajowy —

20 marca Jego Królewska Mość Król Maha Vajiralongkorn z Tajlandii udzielił poparcia rozwiązaniu Izby Reprezentantów kraju, co oficjalnie oznacza rozpoczęcie sezonu kampanii przed nadchodzącymi wyborami majowymi.

Oczekuje się, że dokładna data wyborów zostanie ogłoszona przez Komisję Wyborczą jeszcze w tym tygodniu, z wstępnym terminem 7 maja, który został ustalony we wrześniu ubiegłego roku.

Zgodnie z konstytucją Tajlandii wybory muszą odbyć się w ciągu 45 do 60 dni po rozwiązaniu parlamentu, a zwyczajowo wybory odbywają się w niedziele.

Decyzja premiera Prayuta Chan-ocha o wcześniejszym rozwiązaniu Izby Reprezentantów dała członkom Izby Reprezentantów więcej czasu na zmianę partii przed wyborami.

Normalnie kandydaci musieliby być członkami partii przez co najmniej 90 dni przed wyborami, gdyby kadencja parlamentarna zakończyła się w zaplanowanym terminie, czyli w czwartek. Jednak w przypadku rozwiązania konstytucja skraca ten okres do 30 dni.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Chcesz zareklamować się u nas lub zapytać o promocję swojej firmy, wydarzenia, organizacji charytatywnej lub wydarzenia sportowego? Napisz do nas na [email chroniony]

Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.