Czytelnik TalkBack Tajlandia: czy zagraniczni przewodnicy powinni mieć możliwość legalnej pracy w Tajlandii?

Tajlandia-

Poniżej znajduje się nasza regularna funkcja, w której zadajemy naszym czytelnikom aktualne pytania dotyczące wiadomości i uzyskujemy ich wgląd i opinie. Następnie dzielimy się ich opiniami mniej więcej tydzień później i wybieramy różnorodne i interesujące odpowiedzi.

W tym tygodniu chcemy zapytać: 

Czy zagraniczni przewodnicy powinni mieć możliwość legalnej pracy w Tajlandii?

Trochę kontekstu wokół tego pytania:

W ten weekend, wściekli tajscy przewodnicy w całej Tajlandii spotkali się z odpowiednimi władzami, domagając się rozprawienia z tym, co według nich jest ogromną liczbą nielegalnych zagranicznych przewodników praca w obszarach turystycznych, takich jak Phuket i Pattaya.

Przewodnicy od dawna są chronionym zawodem wyłącznie w Tajlandii, a obcokrajowiec nie może nawet uzyskać pozwolenia na pracę.

Jednak krytycy twierdzą, że wielu turystów z krajów takich jak Rosja, Indie i Chiny preferuje przewodników z własnego kraju, którzy płynnie mówią w swoim własnym języku i rozumieją kulturę swoich klientów. Tajscy przewodnicy mówią No Way, Jose, stwierdzając, że obcokrajowiec nie byłby w stanie zrozumieć tajskiej kultury, aby właściwie pokazać turystom lokalizacje z przewodnikiem.

Więc co o tym myślisz? Czy należy na to pozwolić? Czy należy zmienić przepisy? Może udałoby się znaleźć złoty środek?

Oczekujemy na kontakt zwrotny! Powiedz nam na naszych kanałach w mediach społecznościowych, w komentarzach poniżej lub jeśli wolisz, aby Twój komentarz był prywatny, napisz do nas [email chroniony]. Jak zwykle opublikujemy wyniki i wybierzemy różnorodne odpowiedzi na początku przyszłego tygodnia!

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.