Cztery porty w Andamanie planują połączyć Phuket z Phang Nga i Krabi

Andaman –

Planowane są cztery projekty rozwoju i budowy portów w „Pierścieniu Andamańskim”, które połączą Phuket, Phang Nga i Krabi.

Pełniący obowiązki dyrektora generalnego Departamentu Morskiego ujawnił projekt Phuket Express. Projekt jest obecnie w trakcie składania wniosku budżetowego o wartości 735 milionów bahtów do rządu Tajlandii. Budżet będzie przeznaczony na cztery porty w trzech województwach.

  1. Projekt rozwoju Ma Noh Pier na wyspie Yao Noi w Phang Nga będzie kosztował 175 milionów bahtów, a budowa potrwa około 900 dni od 2024 do 2026 roku
  2. Projekt rozwoju molo Chong Talad na wyspie Yao Yai w Phang Nga będzie kosztować 185 milionów bahtów przez około 900 dni budowy od 2024 do 2026 roku
  3. Nowy port promowy w Ta Lane w Khao Thong, Mueng Krabi będzie kosztował 115 milionów bahtów za 540 dni szacowanej budowy od 2024 do 2025 roku
  4. Nowy port promowy w Ao Por w Pa Klok, Thalang, Phuket za 260 milionów bahtów na budowę szacowaną na 900 dni od 2024 do 2026 roku.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.