Wyspa Adang w Satun ma zostać rozwinięta jako światowej klasy cel turystyczny

Zgodnie z Centrum Administracyjnym Południowych Prowincji Granicznych (SBPAC), Ko Adang, czyli wyspa Adang, w południowo-granicznej prowincji Satun, ma stać się światowej klasy destynacją turystyczną, podobnie jak Langkawi w Malezji.

SBPAC zorganizował niedawno spotkanie w celu omówienia sposobów ulepszenia i rozwoju turystyki w Satun, która słynie z dziewiczej przyrody rozciągającej się na dżungle, góry i plaże.

Zastępca sekretarza generalnego SBPAC, Chanathan Saengphum, stwierdził, że wszystkie odpowiednie agencje będą współpracować w dążeniu do przekształcenia wyspy Adang w główny cel turystyczny w tej części świata w ciągu najbliższych pięciu lat.

W ramach tego projektu wyspa Adang zostanie nazwana „Rzeką Azji Południowo-Wschodniej”. SBPAC wybrało tę wyspę do rozwoju turystyki, ponieważ ma ona ogromny potencjał, z dużym i pięknym obszarem nadającym się do zagospodarowania jako główne miejsce ekoturystyki i centrum rekreacyjne. Projekt zostanie przedstawiony Komitetowi Strategicznemu ds. Rozwoju Pogranicza Południowego na posiedzeniu w dniu 27 lutego 2023 r.

Położona na Morzu Andamańskim w dystrykcie Tarutao w dystrykcie Mueang wyspa Adang zajmuje powierzchnię około 30 kmXNUMX, otoczoną małymi wyspami, takimi jak Ko Lipe, Ko Dong, Ko Hin Ngam i Ko Yang. Geograficznie są to wysokie góry z gęstymi zielonymi lasami.

Druga co do wielkości wyspa po wyspie Tarutao, również w dystrykcie Mueang, wyspa Adang oferuje wiele atrakcji przyrodniczych, takich jak zatoka Mae Mai, wodospad zwany „Namtok Chon Salat”, którego woda płynie przez cały rok, oraz punkt widokowy zwany „Pha Chado”, który w przeszłości był punktem obserwacyjnym dla piratów chcących zaatakować statki handlowe. Wyspa Adang jest również idealnym miejscem do nurkowania z akwalungiem i podziwiania raf koralowych.

Profesor dr Sukree Langputae, Wiceprezes ds. Stosunków Międzynarodowych i Absolwent Uniwersytetu Fatoni, powiedział, że oprócz zasobów turystycznych Satun musi przygotować się do obsługi projektu rozwoju turystyki od strony edukacyjnej. Na przykład program nauczania powinien obejmować powiązane kursy, takie jak te dotyczące języków obcych, aby wyposażyć uczniów w niezbędną wiedzę i umiejętności.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.