Phuket Immigration ujawnia więcej informacji na temat systemu żółtej i czerwonej kartki dla niewłaściwie zachowujących się cudzoziemców

Phuket -

Phuket Immigration ujawnił tajlandzkim mediom, że jak dotąd dwóch obcokrajowców otrzymało czerwone kartki, a czterech cudzoziemców otrzymało żółtą kartkę w marcu 2023 roku.

Phuket Immigration poinformowało, że w procesie karnym uczestniczy łącznie 181 cudzoziemców. Większość z nich to Rosjanie, Francuzi, Brytyjczycy, Birma i Kambodżanie. Najwięcej spraw kryminalnych ma miejsce w Patongu.

Większość przypadków to jazda pod wpływem alkoholu, po której następuje przekroczenie dozwolonego okresu pobytu, nielegalny wjazd do królestwa i praca bez pozwolenia na pracę.

Według Phuket Immigration system rzeczywiście przypomina mecz piłki nożnej. Czerwone kartki w sporcie oznaczają opuszczenie boiska sportowego, ale w zakresie imigracji oznacza to cofnięcie wizy i wymaganie od obcokrajowca natychmiastowego opuszczenia Tajlandii. Długość zakazu wjazdu do Tajlandii na podstawie zasady czerwonej kartki różni się w zależności od wagi przestępstwa.

Jednak wielu obcokrajowców nie wie o tajskiej kulturze ani tajlandzkich przepisach, zauważył Phuket Immigration. W efekcie wielu cudzoziemców, zatrzymanych lub poinformowanych o karach wynikających z ich zachowania, twierdziło, że nie zna prawa lub zasad, albo twierdziło, że nikt im jasno nie wyjaśnił przepisów ani zasad. Wiele osób twierdziło, że widziało, jak inne osoby dopuszczają się tego samego rodzaju przestępstwa lub łamią przepisy i nie zostały ukarane, i uważało, że również mogą to zrobić, lub pytało, dlaczego inni nie zostali ukarani, a zostali ukarani.

Phuket Immigration stwierdziło jednak, że jedynym punktem do rozważenia w tych przypadkach było to, co zrobiła osoba aresztowana lub znajdująca się w tarapatach, a nie inni. Phuket Immigration stwierdziło również, że obowiązkiem odwiedzającego jest zapoznanie się z przepisami kraju, do którego podróżują, a nie kraju, w którym należy konkretnie informować każdego turystę lub obcokrajowca indywidualnie o każdym prawie i przepisach.

Phuket Immigration stworzyło narzędzie pomiarowe dla systemu czerwonej i żółtej kartki. Po raz pierwszy ktoś zrobił coś złego, dali im żółte kartki za ostrzeżenie i zgłosili swoje zachowanie do konsulatów. Jeśli zrobią to ponownie, otrzymają czerwone kartki. Ich wizy zostaną cofnięte i zostaną deportowani zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami.

Od marca 1st do marca 15th, 2023 czterech cudzoziemców, dwóch Francuzów, Ukrainiec i Szwed, otrzymało żółte kartki. Dwóch cudzoziemców, obywatele Szwecji i Francji, otrzymało czerwone kartki, cofnięto im wizy i zostali deportowani.

TPN zauważa, że ​​ten system jest obecnie obsługiwany tylko w Phuket jako program próbny, ale jeśli się powiedzie, może zostać rozszerzony na inne obszary popularne wśród turystów, takie jak Pattaya, Chiang Mai i Koh Samui.

Jednak nadal istnieje wiele pytań dotyczących programu karcianego, na przykład jakie zachowania i wykroczenia przynoszą żółte kartki, a które nie. Na te pytania nie udzielono konkretnych odpowiedzi, ale Phuket Immigration powiedział, że gdyby obcokrajowcy przestrzegali praw i zasad Tajlandii, nie mieliby problemów.

Phuket Immigration zauważył, że na podstawie opublikowanych statystyk w porównaniu z liczbą turystów tylko bardzo mały odsetek turystów i obcokrajowców kiedykolwiek wpadłby w kłopoty, które uznano za odpowiednie do otrzymania żółtej lub czerwonej kartki.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.