Tajlandzkie organy ścigania ostrzegają przed żartami prima aprilisowymi w Internecie

Bangkok, Tajlandia-

Tajskie organy ścigania, w szczególności Wydział ds. Zwalczania Przestępczości Technologicznej (TCSD), ostrzegły opinię publiczną, że primaaprilisowe żarty w Internecie mogą prowadzić do wysokich grzywien i wielu lat więzienia.

To ostrzeżenie pojawia się regularnie od 2020 r., kiedy TCSD po raz pierwszy wydało surowe ostrzeżenie w odpowiedzi na strach, że ludzie będą żartować na prima aprilis na temat Covid-19 i wywołać panikę.

Ostrzeżenia były kontynuowane przez całą pandemię w 2021 i 2022 r., ale teraz, gdy wybory parlamentarne w Tajlandii zostały mniej niż dwa miesiące, zaplanowane na 14 maja, wydaje się, że obawy odeszły od Covid i do obaw, że ludzie mogą wykorzystywać prima aprilis do wprowadzania w błąd opinii publicznej lub żartowania o zbliżających się wyborach.

Według TCSD, zgodnie z ustawą o przestępstwach komputerowych, można zostać obciążonym kwotą do 100,000 XNUMX bahtów lub grozić do pięciu lat więzienia za wszelkie informacje, które wywołały panikę, zaszkodziły bezpieczeństwu, były dezinformacją lub zniesławiły osobę lub firmę.

W rezultacie TCSD prosi ludzi o powstrzymanie się od żartów primaaprilisowych w Internecie, a także mówiło w poprzednich latach, że święto i tradycja praktycznych żartów i psikusów nie jest według nich częścią tajskiej kultury ani etykiety.

Media TPN zauważają, że Tajlandia ma niezwykle surowe przepisy dotyczące przestępstw komputerowych, zniesławienia, zniesławienia i oszczerstw, które nie mają wyjątków dla satyry lub parodii, jak wiele krajów zachodnich, z których oba są bardzo rzadkie w tajskich mediach i głównych publikacjach.
Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.
-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Masz ogólną wskazówkę dotyczącą wiadomości, komunikat prasowy, pytanie, komentarz itp.? Nie interesują nas propozycje SEO. Napisz do nas na [email chroniony]

Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.