Chińscy i rosyjscy nabywcy nieruchomości rosną w Phuket

Zdjęcie lotnicze miasta Phuket z punktu widokowego Khao Rang, Phuket

Phuket-

Więcej chińskich i rosyjskich inwestorów jest zainteresowanych kupnem nieruchomości na Phuket, powiedział prezes Phuket Real Estate Association

Prezes Phuket Real Estate Association, pan Pattanan Pisutwimon, powiedział tajskim mediom, że od zeszłego roku 2022 wille są bardzo dobrze sprzedawane, a budowa willi z basenem rośnie. W międzyczasie buduje się niewiele nowych mieszkań, ale znacznie więcej istniejących już zostało sprzedanych.

„Liczba kupujących rośnie bardziej niż zapasy, które mamy. Nie możemy budować w jeden dzień. Zanim budowa zostanie rozpoczęta, minie prawie rok ze względu na odpowiednie pozwolenia i inne kwestie prawne. Większość żądań konsumentów dotyczy bardziej luksusowych nieruchomości o wartości przekraczającej dziesięć milionów bahtów. Słynne obszary nieruchomości popularne wśród Chińczyków i Rosjan znajdują się w Cheng Talay, Laguna i Layan w Thalang oraz Khao Kard w Wichit, Chalong i Rawai” – wyjaśnił Pattanan.

„Więcej rosyjskich inwestorów przybywa do Phuket z powodu wojny. Kupują nieruchomości, w które można inwestować. Tymczasem chińscy inwestorzy są bardzo zainteresowani luksusowymi nieruchomościami z najwyższej półki”. Pan Pattanan kontynuował.

„W Phuket inwestuje coraz więcej firm z siedzib głównych. Trendy w tych właściwościach w przyszłości to zmniejszenie emisji dwutlenku węgla, zmniejszenie zużycia energii i zamiast tego wykorzystanie czystej energii” – dodał Pattanan.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.