Największe historie Phuket z ostatniego tygodnia: żółte i czerwone kartki i nie tylko

Witam, Czytelnicy i zwolennicy Phuket Express!

Poniżej znajduje się nasz cotygodniowy artykuł, w którym podkreślamy najlepsze lokalne historie w naszym rejonie Phuket z ostatniego tygodnia. Liczba historii zmienia się z tygodnia na tydzień.

Są one wybierane i nadzorowane przez nasz zespół redakcyjny i mają na celu umożliwienie naszym czytelnikom szybkiego „nadrobienia” ważnych historii, które mogli przegapić. Codziennie publikujemy wiele historii i łatwo pogubić się w ważnych wydarzeniach czy zmianach w naszej okolicy. W osobnym artykule robimy podsumowania krajowe, to tylko najlepsze lokalne historie w prowincji Phuket.

Nie są one w określonej kolejności ważności, ale z grubsza w kolejności publikacji. Od poniedziałku 20 marca 2023 do niedzieli 26 marca 2023.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najpopularniejsze lokalne historie!

  1. Planowane są cztery projekty rozwoju i budowy portów w „Pierścieniu Andamańskim”, które połączą Phuket, Phang Nga i Krabi.

Projekt jest obecnie w trakcie składania wniosku budżetowego o wartości 735 milionów bahtów do rządu Tajlandii. Budżet będzie przeznaczony na cztery porty w trzech województwach.

2. Nakazy aresztowania zostały wydane dla Szwajcara i dwóch Tajek, którzy rzekomo biorą udział w nalocie na bar w Patong, który ujawnił wykorzystywanie seksualne dzieci.

Sąd prowincji Phuket wydał nakazy aresztowania dwóch Tajek i Szwajcara.

3. Czterech zagranicznych turystów i kierowca zostało rannych po zderzeniu dwóch minivanów w Patong.

Czterech zagranicznych turystów, trzy kobiety i jeden mężczyzna oraz mężczyzna kierowca minivana odnieśli obrażenia.

4. Kierownik restauracji został aresztowany, a Baraku zajęty w pobliżu hotelu w Thalang.

Kierownik restauracji został zabrany na komisariat policji w Sakoo w celu podjęcia dalszych kroków prawnych. Shisha lub Baraku jest nielegalna w Tajlandii.

5. Opublikowano więcej szczegółów na temat obchodów pluskania wodą Songkran podczas imprezy „Bez alkoholu” w mieście Phuket.

Po trzech latach świętowania pluskania wody w Songkran, w tym roku dołączy do nich ponad 30,000 XNUMX osób.

6. Phuket Immigration ujawnił tajlandzkim mediom, że jak dotąd dwóch obcokrajowców otrzymało czerwone kartki, a czterech cudzoziemców otrzymało żółtą kartkę w marcu 2023 roku.

Po raz pierwszy ktoś zrobił coś złego, dali im żółte kartki za ostrzeżenie i zgłosili swoje zachowanie do konsulatów. Jeśli zrobią to ponownie, otrzymają czerwone kartki. Ich wizy zostaną cofnięte, a oni deportowani.

To wszystko na ten tydzień, jak zawsze dzięki za wsparcie!

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.