AKTUALIZACJA: Freedom Beach w Phuket zwrócona do użytku publicznego

Patong –

Freedom Beach w Karon jest teraz oczyszczona z łóżek plażowych, parasoli i konstrukcji po pełnej rozprawie.

Nasza poprzednia historia:

Dowódca Armii Regionu 4 przeprowadził inspekcję i monitorowanie zarządzania plażą w Phuket, aby zdobyć zaufanie zarówno turystów, jak i mieszkańców.

Teraz aktualizacja:

We wtorek (28 marca) zespół urzędników z Phuket pod przewodnictwem szefa Biura ds. Przyrody i Środowiska w Phuket, pana Wattanaponga Suksai, przeprowadził inspekcję Freedom Beach.

Pan Wattanapong powiedział Phuket Express. „Plaża jest lokalnie znana jako plaża „Mai Ngao”, ale Freedom Beach jest znana zagranicznym turystom. Plaża znajduje się na terenie rezerwatu leśnego Nak Kerd Mountain w Karon.”

– Już dwa razy sprawdzaliśmy plażę. Za pierwszym razem znaleźliśmy restaurację na plaży, która była już zburzona. Za drugim razem znaleźliśmy leżaki i parasole. Sprzedawcy plażowi usunęli te przedmioty z plaży, ale wróciły po tygodniu. Dzisiaj nie znaleźliśmy żadnych konstrukcji ani łóżek plażowych i parasoli” – wyjaśnił Wattanapong.

„Powiedzieliśmy również właścicielom gruntów, których grunty sięgają plaży, że nie mogą pobierać opłat za wstęp od turystów. Jeśli nadal będą to robić, staną przed sądem” – dodał Wattanapong.

Phuket Express zauważył, że Freedom Beach to znana plaża wśród zagranicznych turystów. Jednak trudno jest dotrzeć do plaży. Turyści muszą przejść około półtora kilometra przez las od drogi do plaży.

Istnieją trasy, które muszą wjeżdżać przez tereny prywatne, za które niektórzy musieli wcześniej zapłacić. W przypadku wpłynięcia łodzią z innej plaży na plażę Freedom koszt wynosi zazwyczaj około 1,200 bahtów do 3,000 bahtów.

Jednak wraz z nową represją opłaty te są teoretycznie zagrożone.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.