AKTUALIZACJA: Urzędnicy Phuket twierdzą, że czarna woda na plaży Patong jest spowodowana „rozkwitem planktonu”

Patong-

Biuro Rybołówstwa Phuket twierdzi, że czarna woda na plaży Patong jest spowodowana rozkwitem planktonu, który jest normalnym corocznym zjawiskiem latem.

Nasza poprzednia historia:

Zdjęcia plaży Patong z czarną wodą stały się popularne w mediach społecznościowych w tym tygodniu.

Teraz aktualizacja:

Szef Biura Rybołówstwa w Phuket, Sitthiphon Mueangsong, powiedział Phuket Express, że czarna woda jest normalnym zjawiskiem, które ma miejsce każdego roku latem. Nazywa się to rozkwitem planktonu. Woda morska zmienia kolor na ciemnobrązowy, czerwony, zielony lub czarny po zwiększeniu ilości wodorostów. Nie potrwa to jednak długo i nie wpłynie na turystykę.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.