AKTUALIZACJA: Trzej obcokrajowcy walczący w restauracji Patong ukarani grzywną w wysokości 2,000 bahtów każdy

Patong –

Trzej obcokrajowcy, którzy brali udział w bójce w barze/restauracji w Patong, zostali ukarani grzywną w wysokości 2,000 bahtów każdy.

Nasza poprzednia historia:

Dzika bójka, w której uczestniczyli zarówno zagraniczni pracownicy baru/restauracji, jak i zagraniczni turyści, stała się wirusowa w Phuket w Tajlandii.

Australijski klient został aresztowany po tym, jak brał udział w bójce z zagranicznym personelem baru/restauracji w Patong.

Teraz aktualizacja:

Policja prowincji Phuket powiedziała Phuket Express, że trzech obcokrajowców zaangażowanych w bójkę, która stała się wirusowa w mediach społecznościowych, byli to dwaj legalnie zatrudnieni pracownicy restauracji, zidentyfikowani jedynie jako pan ALOMARI, 25 lat, obywatel Jordanii i pan Ahmed, 26 lat, obywatel Egiptu , a klient, Pan Karen, 34 lata, obywatel Australii, przyznał się do zarzutów napaści.

Wszyscy zostali ukarani grzywną w wysokości 2,000 bahtów i przeprosili siebie nawzajem oraz urzędników Phuket za incydent. Pan Karen przyznał, że zaczął spór rzucając butelką w dwóch pracowników restauracji, ponieważ jego zdaniem przygotowanie posiłku zajęło im zbyt dużo czasu. Pan Karen stwierdził również, że był mocno nietrzeźwy i takie zachowanie było dla niego nie w porządku.

Phuket Express zauważył, że policja prowincji Phuket nie wspomniała, czy ta trójka została wysłana do Urzędu Imigracyjnego w Phuket w celu możliwe żółte lub czerwone kartki w ramach nowego systemu klasyfikacji niewłaściwie zachowujących się cudzoziemców testowanych w Phuket.

W wielu komentarzach z poprzednich artykułów pytano, w jaki sposób dwóch obcokrajowców zaangażowanych w kłótnię może zostać zatrudnionych w restauracji, skoro wielu czytelników uważało, że jest to praca chroniona.

Jednak The Phuket Express pragnie dodać, że szef kuchni lub kierownik restauracji nie są zawodami chronionymi i możliwe jest uzyskanie legalnego pozwolenia na pracę na tych stanowiskach, co według policji w Phuket wydaje się mieć miejsce.

***************************

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.