Koniec 45-dniowego zwolnienia z obowiązku wizowego na lotniskach i przejściach granicznych w Tajlandii, powrót do 30 dni

FOTO: Prachachat

Krajowy —

Od 1 kwietnia goście z Europy kontynentalnej, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Australii, Arabii Saudyjskiej i innych krajów będą mogli przebywać w Tajlandii przez 30 dni tylko wtedy, gdy zdecydują się wjechać do kraju bez uzyskania uprzedniej wizy, ponieważ 45. Zwolnienie z wizy jednodniowej oficjalnie dobiegło końca.

Ta zmiana polityki jest rewizją poprzednich przepisów sprzed 1 października 2022 r., kiedy to 45-dniowe zwolnienie zostało wprowadzone jako środek tymczasowy w celu przyciągnięcia większej liczby turystów do końca marca 2023 r.

Anulowanie prawdopodobnie wpłynie na wielu gości, którzy planowali odwiedzić Tajlandię i zostać dłużej niż 30 dni. Pomimo szeroko zakrojonych wysiłków Urzędu Turystyki Tajlandii, turyści z około 60 krajów, którzy mogą wjechać bez wizy, nie otrzymają już 45-dniowego pobytu. Jednak nadal będą mieli możliwość jednorazowego przedłużenia pobytu o dodatkowe 30 dni, jeśli przejdą przez kontrolę imigracyjną, co oznacza, że ​​będą mogli podróżować po kraju przez maksymalnie 60 dni zamiast 75.

Kraje zwolnione z obowiązku wizowego będą miały również inną opcję uzyskania 30-dniowego dodatku, jeśli opuszczą kraj, a następnie wrócą choćby na krótko. Jednak lądowe przejścia graniczne można wykonać tylko dwa razy w roku kalendarzowym i chociaż nie ma oficjalnych ograniczeń dotyczących wjazdu drogą powietrzną, urzędnicy imigracyjni mogą odmówić wjazdu turystom, jeśli uznają za konieczne wcześniejsze uzyskanie formalnej wizy z ambasady Tajlandii .

Tymczasem wiza po przyjeździe z 15 do 30 dni, zakończyła się i powróciła do piętnastu dni dla krajów, które są uważane za wizy po przyjeździe.

Nie było oficjalnego ogłoszenia ze strony rządu Tajlandii w sprawie zmiany, co nie jest zaskakujące, ponieważ rząd pełni obecnie rolę dozorcy w oczekiwaniu na pierwsze duże wybory parlamentarne w maju.

Urząd Turystyki Tajlandii podobno planuje zwrócić się do nowego rządu po wyborach, aby potencjalnie ponownie zmienić program wizowy, aby przyciągnąć więcej turystów.

Z kim Parlament obecnie rozwiązany, a rząd na stanowisku dozorcy do wyborów majowych, znalezienie sposobu na legalne przedłużenie programu mogło być trudne, powiedzieli niektórzy analitycy polityczni w mediach społecznościowych. W związku z tym dopuszczono do upływu pierwotnie planowanej daty zakończenia programu.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Potrzebujesz porady prawnej lub adwokata? Możemy pomóc. Kliknij tutaj.

Zobacz więcej informacji na temat wystawiania u nas nieruchomości, klikając tutaj.

Zapisz się!
Tanakorn Panyadee
Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.