Krabi Taksówkarze walczący o klientów na lotnisku powodują, że gubernator się angażuje

Krabi –

Gubernator Krabi nakazał znalezienie rozwiązania problemu po tym, jak taksówkarze w Krabi walczyli o klientów na lotnisku w Krabi.

Gubernator Krabi, pan Passakorn Boonyaluck, powiedział Phuket Express. „Zostaliśmy poinformowani o konkretnym brutalnym incydencie, który miał miejsce w miniony weekend. Taksówkarze zostali przyłapani na wirusowym wideo, kłócącym się i walczącym o to, kto jest „właścicielem” klientów oraz o rzekome „terytorium” na międzynarodowym lotnisku w Krabi. Musimy zapobiegać tego rodzaju incydentom, ponieważ zaszkodziły one turystyce”.

„Urząd Transportu Lądowego Krabi i policja Nuea Klong prowadzą dochodzenie w sprawie incydentu i próbują znaleźć lepsze rozwiązania na przyszłość. Jest to szczyt sezonu turystycznego ze względu na Festiwal Songkran, podczas którego lotnisko odwiedza wielu tajlandzkich i zagranicznych turystów. Nie chcemy, aby ten incydent się powtórzył”. Wojewoda zakończył.

Spory taksówkowe najwyraźniej nasiliły się wraz ze wzrostem turystyki w Tajlandii w ostatnim czasie, zwłaszcza spory między tradycyjnymi taksówkarzami a firmami internetowymi.

We wrześniu ubiegłego roku taksówkarze walczący o klientów i między sobą przedstawiali krajowe wiadomości na lotnisku w Phuket, jak widać tutaj.

W październiku 2023 r. tuż po powyższym incydencie poważna sprzeczka między taksówkarzami korzystającymi z aplikacji mobilnych (jak Bolt) a tradycyjnymi taksówkarzami zaparkowanymi na rogach i poboczach dróg również pojawiła się w wiadomościach regionalnych w Phuket, a później w wiadomościach krajowych.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.