Największe historie Phuket z ostatniego tygodnia: Freedom Beach zwrócona do użytku publicznego i nie tylko

Witam, Czytelnicy i zwolennicy Phuket Express!

Poniżej znajduje się nasz cotygodniowy artykuł, w którym podkreślamy najlepsze lokalne historie w naszym rejonie Phuket z ostatniego tygodnia. Liczba historii zmienia się z tygodnia na tydzień.

Są one wybierane i nadzorowane przez nasz zespół redakcyjny i mają na celu umożliwienie naszym czytelnikom szybkiego „nadrobienia” ważnych historii, które mogli przegapić. Codziennie publikujemy wiele historii i łatwo pogubić się w ważnych wydarzeniach czy zmianach w naszej okolicy. W osobnym artykule robimy podsumowania krajowe, to tylko najlepsze lokalne historie w prowincji Phuket.

Nie są one w określonej kolejności ważności, ale z grubsza w kolejności publikacji. Trwają one od poniedziałku 27 marca 2023 roku do niedzieli 2 kwietnia 2023 roku.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najpopularniejsze lokalne historie!

  1. Dzika bójka, w której uczestniczyli zarówno zagraniczni pracownicy baru/restauracji, jak i zagraniczni turyści, stała się wirusowa w Phuket w Tajlandii.

Australijski klient został aresztowany po tym, jak brał udział w bójce z zagranicznym personelem baru/restauracji w Patong.

Trzej obcokrajowcy, którzy brali udział w bójce w barze/restauracji w Patong, zostali ukarani grzywną w wysokości 2,000 bahtów każdy.

Ta sprawa wywołała poważną dyskusję w mediach społecznościowych, a niektórzy nie zgadzali się co do kary, uznając ją za niewielką za przestępstwo.

2. W Phuket aresztowano 30-letniego nielegalnego przewodnika po Kambodży.

Oskarża się go o nielegalne prowadzenie biura podróży, bycie nielegalnym przewodnikiem i pracę bez pozwolenia.

3. Dowódca Armii Regionu 4 przeprowadził inspekcję i monitorowanie zarządzania plażą w Phuket, aby zdobyć zaufanie zarówno turystów, jak i mieszkańców.

Freedom Beach w Karon jest teraz oczyszczona z łóżek plażowych, parasoli i konstrukcji po pełnej rozprawie.

Plaże są w Tajlandii uważane za tereny publiczne, a wkraczanie firm na użytek prywatny jest nielegalne bez specjalnego zezwolenia lokalnej administracji.

4. Więcej chińskich i rosyjskich inwestorów jest zainteresowanych kupnem nieruchomości na Phuket, powiedział prezes Phuket Real Estate Association.

W Phuket inwestuje coraz więcej firm z siedzib głównych. Trendy w tych właściwościach w przyszłości to zmniejszenie emisji dwutlenku węgla, zmniejszenie zużycia energii i wykorzystanie czystej energii.

5. Trzech zagranicznych klientów zostało aresztowanych, a trzech innych zagranicznych klientów uciekło w sprawie wykorzystywania seksualnego dzieci w Patongu.

Podejrzanym w związku z poważnym przypadkiem wykorzystywania seksualnego dzieci w Patong skonfiskowano mienie o wartości ponad 22 milionów bahtów.

Tajska policja oświadcza, że ​​będzie nadal zwalczać handel ludźmi i wykorzystywanie seksualne dzieci nie tylko w Phuket, ale w całej Tajlandii.

To wszystko na ten tydzień, jak zawsze dzięki za wsparcie!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.