Tajka aresztowana na lotnisku w Phuket z kokainą wartą ponad 10 milionów bahtów

Phuket -

Kobieta została aresztowana na międzynarodowym lotnisku w Phuket z ponad dwoma kilogramami kokainy o wartości ponad dziesięciu milionów bahtów, mówi Thai Customs.

Szef tajlandzkich służb celnych na międzynarodowym lotnisku w Phuket, pani Sukanya Wettayanukun, powiedziała Phuket Express, że w środę (5 kwietniath) otrzymali informację od zaniepokojonego obywatela, że ​​nielegalne narkotyki będą przemycane do Tajlandii za pośrednictwem określonej linii lotniczej.

Celnicy przeszukali wybraną sztukę bagażu, która należała do 27-letniej Tajki. Funkcjonariusze znaleźli worek kokainy o wadze 2.35 kilograma, którego wartość uliczna wynosi ponad 10 milionów bahtów.

Kobieta została zabrana na komisariat policji w Sakoo w celu podjęcia kroków prawnych. Jej pełne imię i nazwisko zostało jednak utajnione przez policję przed mediami i nie było od razu jasne, o co jej chodziło.

Celnicy nie ujawnili również nazwy kraju, z którego kobieta podróżowała do Tajlandii, stwierdzając jedynie, że podejrzany jest obywatelem Tajlandii.

To nie pierwszy przypadek wykrycia kokainy na międzynarodowym lotnisku w Phuket. W styczniu, jak pisaliśmy tutaj, u kobiety z Uzbekistanu znaleziono ponad 2 kilogramy kokainy.

A w czerwcu 2022 r. młody mężczyzna z RPA został znaleziony na międzynarodowym lotnisku w Phuket z 1.49 kilograma kokainy w brzuchu.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.