Taksówkarze z Phuket stają przed sądem po walce o klientów

Phuket -

Dwóm taksówkarzom w Phuket grozi postępowanie sądowe po walce, podobno o to, kto ma jurysdykcję w zakresie odbierania klientów z hotelu.

Szef Biura Transportu Lądowego w Phuket, Atcha Buajan, powiedział Phuket Express w czwartek wieczorem (6 kwietniath), że otrzymał wirusowy klip wideo przedstawiający dwóch taksówkarzy walczących na Patak Road w Karon. Jeden z nich był rozczarowany, że drugi odbierał turystów przed hotelem, który zdenerwowany kierowca uznał za „jego terytorium”.

Doszło do słownej kłótni na oczach przerażonych klientów, która przerodziła się w fizyczną bójkę.

Obaj taksówkarze złożyli doniesienia na policję Karon, obwiniając drugą stronę za problem. Trwa dochodzenie w celu ustalenia, czy obu taksówkarzom zostaną odebrane prawa jazdy.

Niedawno w podobnym incydencie w Krabi Gubernator Krabi nakazał znalezienie rozwiązania problemu po tym, jak taksówkarze w Krabi walczyli o klientów na lotnisku w Krabi.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.