Najważniejsze historie Tajlandii z ostatniego tygodnia: napływ Songkran, przypadki morderstw w Bangkoku i Krabi i nie tylko

Oto przegląd najpopularniejszych artykułów z KRAJOWEJ Tajlandii, wybranych przez nasz zespół Pattaya News/TPN National Team, od zeszłego tygodnia, od poniedziałku 3 kwietnia 2023 r. do niedzieli 9 kwietnia 2023 r. Nie mają one żadnego szczególnego poziomu ważności, ale są ułożone według daty publikacji.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najważniejsze historie!

  1. Studentka chińskiej narodowości została znaleziona martwa w worku po tym, jak została porwana przez trzech chińskich porywaczy. Tajska policja uważa, że ​​podejrzani uciekli już z Tajlandii lotem do Chengdu w Chinach.

Trzech Chińczyków podejrzanych o porwanie i zamordowanie chińskiego studenta zostało aresztowanych w Chinach. Tajska policja przesłuchuje potencjalną tajlandzką wspólniczkę.

2. Gubernator Bangkoku, Chadchart Sittipunt, dążył do zmniejszenia o połowę liczby zgonów związanych z ruchem drogowym w rejonie Bangkoku podczas Songkran z 13 w 2022 r. do 6 osób w 2023 r.

Media TPN zauważają, że może to być trudne zadanie, ponieważ granice są teraz w pełni ponownie otwarte, turyści napływają, a rozrywkowa strona Songkran w Bangkoku, taka jak walki wodne, jest dozwolona po raz pierwszy od czterech lat.

3. 57-letni szef australijskiego kurortu został zabity przez męża jednej ze swoich pracownic, która najwyraźniej była zdenerwowana jej wynagrodzeniem w kurorcie w Krabi.

Szef australijskiego kurortu został zabity w swoje 57. urodziny przez męża jednej ze swoich pracownic, który najwyraźniej był zdenerwowany jej wynagrodzeniem w kurorcie w Krabi.

4. Wygnana chińska grupa chrześcijańska opuściła Tajlandię i przybyła do Stanów Zjednoczonych po tym, jak zostali zatrzymani za przedłużający się pobyt w incydencie międzynarodowym.

Według aktywistów i grup religijnych potwierdzono, że grupa bezpiecznie dotarła do Teksasu.

5. Pasażer z Brazylii został zatrzymany z 4.8 kilogramami kokainy o wartości około 14.4 miliona bahtów na międzynarodowym lotnisku Suvarnabhumi.

Aresztowali zagranicznego pasażera z Sao Paulo w Brazylii. Podejrzany, którego nazwiska funkcjonariusze nie podali mediom, został przewieziony na komisariat policji lotniska Suvarnabhumi.

I to wszystko na ten tydzień. Jak zawsze dziękujemy za przeczytanie Pattaya News/TPN News!

Oryginalna wersja tego artykułu ukazała się na naszej siostrzanej stronie internetowej The TPN National News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.