Turyści gromadzą się na wyspach w Phang Nga podczas festiwalu Songkran

Phangnga –

Wielu tajlandzkich i zagranicznych turystów odwiedza wyspy w Phang Nga podczas festiwalu Songkran.

Prezes Stowarzyszenia Turystycznego Phang Nga, Lertsak Pomklin, powiedział Phuket Express, że więcej krajowych turystów z Tajlandii odwiedza wyspy w Phang Nga, takie jak Similan i Surin.

Większość z nich pochodzi z Bangkoku i Phuket, ale niektórzy z północnej części Tajlandii uciekają przed pyłem. Podczas festiwalu rezerwowanych jest więcej łodzi wycieczkowych i restauracji niż w zeszłym roku.

Szef biura Urzędu Turystyki Tajlandii w Phang Nga, Uthit Limsakun, powiedział Phuket Express, że podczas festiwalu Songkran pokoje są zarezerwowane w około 80 procentach. Większość zagranicznych turystów to Niemcy i Szwedzi. Wyspy te odwiedzają również dwie grupy 650 turystów z Izraela.

Średnie pieniądze wydawane przez tajskiego turystę dziennie to 4,700 bahtów w porównaniu do 7,500 bahtów dziennie przez turystów zagranicznych, dodał Uthit.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.