Dwie osoby ranne po wybuchu na łodzi wycieczkowej w Phangnga 

FOTO: Matichon

Phangnga –

Dwie osoby odniosły obrażenia po eksplozji na statku wycieczkowym w Phang Nga.

Centrum Operacyjne Tajlandzkich Służb Morskich Region 3 poinformowało Phuket Express, że we wtorek (11 kwietnia)th) w nocy zostali powiadomieni, że na łodzi wycieczkowej, która była zaparkowana przy molo Thap Lamu w Tai Mueang, miała miejsce eksplozja.

Policja Tai Mueang powiedziała Phuket Express, że dwóch członków załogi łodzi odniosło obrażenia. Są to 25-letni Aroon Kanpaksuan, który został wyrzucony z łodzi, oraz 26-letni Panyawut Poethong, który odniósł poważne obrażenia w wyniku poparzeń. Obaj zostali przewiezieni do miejscowego szpitala.

Okoliczni mieszkańcy, którzy usłyszeli eksplozję, rzucili się na miejsce zdarzenia i pomogli ugasić pożar w maszynowni łodzi wycieczkowej.

Dokładna przyczyna wybuchu wciąż jest ustalana.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.