91% poważnych obrażeń podczas Songkran przypisywanych jest osobom niezapiętym pasami bezpieczeństwa

PHO

Krajowy —

Sekretarz generalny tajskiego Ministerstwa Zdrowia Publicznego, dr Opas Karnkawinpong, poinformował, że podczas tegorocznego festiwalu Songkran nastąpił wzrost liczby poważnych obrażeń związanych z wypadkami drogowymi, a 91% poważnych obrażeń zostało spowodowanych przez ludzi, którzy zaniedbali zapięcie pasów bezpieczeństwa.

Z danych zebranych od 11 do 16 kwietnia wynika, że ​​doszło do 17,775 19.26 urazów, co oznacza wzrost o 232% w stosunku do poprzedniego roku. Były też 26.81 zgony, które spadły o 3,814% w stosunku do poprzedniego roku. Wśród rannych 81.84 osób musiało być hospitalizowanych, co stanowi wzrost o XNUMX%.

Trzy prowincje z największą liczbą ofiar śmiertelnych to Nakhon Ratchasima z 12 ofiarami śmiertelnymi, a następnie Chiang Rai i Pathum Thani z odpowiednio 9 i 8 ofiarami śmiertelnymi. Trzy prowincje z największą liczbą obrażeń to Chiang Mai z 811 obrażeniami, Nakhon Ratchasima z 782 i Khon Kaen z 665.

Dr Opas stwierdził, że czynnikiem ryzyka, który najbardziej przyczynił się do poważnych obrażeń, były osoby niezapinane w pasach bezpieczeństwa, które stanowiły 91.95% ogółu obrażeń. Jazda pod wpływem alkoholu i brak kasku motocyklowego również odegrały rolę odpowiednio 31.51% i 10.77%.

Dr Opas zaapelował do obywateli, aby zachowali ostrożność podczas jazdy, zwłaszcza między 16 a 17 kwietnia, kiedy ruch uliczny w całym kraju byłby generalnie zatłoczony, ponieważ ludzie wracali do domów po wakacjach.

Wezwał również ludzi do wystarczającego odpoczynku, sprawdzania pojazdów, przestrzegania przepisów ruchu drogowego i planowania tras z wyprzedzeniem, aby zminimalizować liczbę wypadków.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Dołącz do dyskusji w naszej grupie na Facebooku https://www.facebook.com/groups/438849630140035/lub w komentarzach poniżej.

Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.