Największe historie Phuket z ostatniego tygodnia: obchody Songkran i nie tylko

Witam, Czytelnicy i zwolennicy Phuket Express!

Poniżej znajduje się nasz cotygodniowy artykuł, w którym podkreślamy najlepsze lokalne historie w naszym rejonie Phuket z ostatniego tygodnia. Liczba historii zmienia się z tygodnia na tydzień.

Są one wybierane i nadzorowane przez nasz zespół redakcyjny i mają na celu umożliwienie naszym czytelnikom szybkiego „nadrobienia” ważnych historii, które mogli przegapić. Codziennie publikujemy wiele historii i łatwo pogubić się w ważnych wydarzeniach czy zmianach w naszej okolicy. W osobnym artykule robimy podsumowania krajowe, to tylko najlepsze lokalne historie w prowincji Phuket.

Nie są one w określonej kolejności ważności, ale z grubsza w kolejności publikacji. Od poniedziałku 10 kwietnia 2023 do niedzieli 16 kwietnia 2023.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najpopularniejsze lokalne historie!

  1. Kampania bezpieczeństwa ruchu drogowego „Songkran Seven Days of Danger” w całym kraju w tym roku rozpoczyna się we wtorek (11 kwietniath) do poniedziałku (17th).

Główną ofiarą śmiertelną na drogach były wypadki spowodowane jazdą pod wpływem alkoholu oraz bez zapiętych pasów bezpieczeństwa i kasków.

2. Ponad 200,000 4.5 turystów odwiedzi Phuket podczas festiwalu Songkran, który wygeneruje co najmniej XNUMX miliarda bahtów, mówi Urząd Turystyki Tajlandii.

W połowie tego roku chińscy turyści będą głównymi gośćmi na Phuket. Więcej chińskich turystów jest młodszych niż w przeszłości i wydają więcej pieniędzy.

3. Pracownik kuchni w hotelu w Thalang zmarł po tym, jak został dźgnięty przez kolegę.

Podejrzany, zidentyfikowany jako 20-letni Sarayut, został natychmiast aresztowany.

4. Phuket ogłosił w sumie dwa zgony w ciągu czterech dni kampanii Songkran na wypadek wypadków drogowych Seven Days of Danger (od 11 do 17 kwietnia).

Większość wypadków drogowych spowodowana była przekroczeniem dozwolonej prędkości, a większość ofiar stanowiły osoby bez kasków.

5. Ponad 19,000 2023 osób dołączyło pierwszego dnia Central Phuket Presents Big Island Water Fun XNUMX.

Jedna z największych uroczystości Songkran odbywała się przez pięć dni i nocy w Central Phuket.

To wszystko na ten tydzień, jak zawsze dzięki za wsparcie!

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.