Dziesiątki fałszywych orek zauważonych w Phang Nga

Phangnga –

Dziesiątki fałszywych orek zauważono w pobliżu wyspy Similan w Phang Nga.

Prezes Stowarzyszenia Turystycznego Phang Nga, pan Lertsak Pomklin, powiedział Phuket Express, że w miniony weekend został powiadomiony przez przewodnika o wielorybach. Przewodnik był na łodzi wycieczkowej z turystami zmierzającymi na wyspę Similan.

Kiedy łódź wycieczkowa znajdowała się między wyspą Payu (7th Wyspa) i Wyspa Similan (8th Island), kapitan natychmiast zwolnił łódź po tym, jak zauważył ogromną grupę fałszywych orek. Dziesiątki z nich były widoczne przez ponad dziesięć minut, zanim zniknęły pod wodą. Turyści byli bardzo szczęśliwi, że ich zobaczyli.

Phuket Express zauważył, że fałszywa orka jest wymieniona w tajlandzkiej ustawie o ochronie i ochronie dzikiej przyrody.

Wieloryb Bryde'a został zauważony w pobliżu wyspy Ta Chai w Phang Nga.

Dwa wieloryby Bryde's zostały zauważone w pobliżu wyspy Similan w Phang Nga.

Tajlandzcy i zagraniczni turyści byli podekscytowani, gdy zauważyli grupę delfinów w Parku Narodowym Mu Ko Surin w dystrykcie Khura Buri.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.