Nie żyje słynna panda wielka z Tajlandii Lin Hui

Chiang Mai —

Lin Hui, słynna tajlandzka panda wielka, niestety zmarła dziś rano, 19 kwietnia, w zoo w Chiang Mai w północnej Tajlandii, potwierdzili urzędnicy.

Słynna samica pandy zaledwie kilka miesięcy temu skończyła 21 lat.

Jej przyczyna śmierci wciąż czeka na ostateczne wyjaśnienie ze strony urzędników zoo, chociaż według doniesień panda wczoraj zachorowała i wykazywała nietypowe objawy.

Lin Hui wraz ze swoim partnerem, Xuang Xuangiem, zostały wypożyczone do zoo w Chiang Mai z Chin w październiku 2003 roku. Pokochał je cały naród, ponieważ ponad 8 milionów odwiedzających odwiedziło słynne zoo, aby podziwiać ich urodę.

Lin Hui i Xuang Xuang urodzili córkę o imieniu Lin Bing w zoo w maju 2009 roku. Była pierwszą pandą wielką urodzoną w Tajlandii i jedną z nielicznych urodzonych w niewoli poza Chinami. Jednak Lin Bing został odesłany do Chin w wieku dwóch lat.

Mieszkańcy Chiang Mai i internauci w całym kraju żegnają się z Lin Hui.

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/