Ciało rybaka znalezione po wywróceniu się łodzi podczas burzy w pobliżu wyspy Samui

Samui, Surat Thani –

Ciało zaginionego rybaka zostało znalezione po tym, jak łódź rybacka wywróciła się podczas sztormu w pobliżu wyspy Samui.

Departament Public Relations Samui powiedział Phuket Express, że wiele lokalnych łodzi rybackich wywróciło się podczas silnych sztormów w niedzielę (16 kwietnia)th).

Do tej pory ewakuowano cztery osoby. Jedna konkretna lokalna łódź rybacka została wywrócona między wyspą Tan a wyspą Samui. Rybak, pan Wiroj Srifah, lat 51, został wcześniej zgłoszony jako zaginiony.

Poszukiwania rozpoczęły policja morska, operatorzy łodzi wycieczkowych i lokalne łodzie rybackie. W poniedziałek (17 kwietnia) w końcu ustalili położenie zatopionej łodzi pod wodą. Ciało pana Wiroja zostało znalezione we wnętrzu zatopionej łodzi rybackiej pod powierzchnią morza. Pan Wiroj łowił samotnie.

W niedzielę (16 kwietnia) wiele południowych części Tajlandii zostało dotkniętych silnymi burzami. Znaleziono co najmniej cztery ciała, a sześć osób zostało uratowanych po tym, jak wiele lokalnych łodzi rybackich wywróciło się w Nakhon Si Thammarat podczas ostatnich silnych sztormów.

Prom został częściowo zanurzony i uszkodzony po uderzeniu przez fale na molo w pobliżu wyspy Samui.

Silne wiatry podczas Songkran uszkodziły domy ponad 1,700 rodzin w północno-wschodniej Tajlandii.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.