Bezgłowy diugoń znaleziony na plaży w Krabi

FOTO: Krabi News

Krabi –

Na plaży w dzielnicy Nuea Klong znaleziono bezgłowego diugonia.

Naczelnik wioski, pan Yongyut Fangkhwa, został powiadomiony przez mieszkańców o incydencie w środę (19 kwietniath). Przybył na plażę Baan Lang Koh, aby znaleźć bezgłowego diugonia. Diugoń ważył około 100 kilogramów i miał dwa metry długości.

Pan Yongyut powiedział Phuket Express, że diugoń mógł utknąć w sieci rybackiej, zanim odcięto mu głowę. Możliwe też, że ktoś chciał zdobyć jego kły, ponieważ w Tajlandii są ludzie, którzy wierzą, że kły diugonia są święte i cenne.

Jednak według Yongyuta ludzie, którzy to zrobili, nie byli lokalnymi rybakami. Tutejsi mieszkańcy i rybacy wiedzą, że muszą chronić diugoń i jego pokarm, trawę morską, w morzu.

Naczelnik wioski złożył doniesienie na policję i zostało poinformowane Centrum Badań nad Zagrożonymi Zwierzętami Morskimi w Trang. W czwartek (20 kwietnia o godzth) idą na plażę po martwe diugonie.

Phuket Express zauważył, że diugoń jest jednym ze zwierząt zastrzeżonych w Tajlandii.

Niestety nie jest to pierwszy martwy diugoń znaleziony niedawno w Krabi:

W morzu w Krabi znaleziono martwego diugonia.

Niestety diugoń został znaleziony martwy na wyspie w Krabi.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.